UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. W czwartek 15 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 z naszego kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele Miłosierdzia Bożego. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Ronald Kasowski, naczelny kapelan ZHP w Polsce i wychowawca kleryków w Seminarium Duchownym w Warszawie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję oraz o udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów, bielanki, wszystkie grupy parafialne, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św.
 2. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy 12.30.
 3. Od piątku przez cały tydzień w ramach dawnej oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczną ku czci Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 5. W środę o godz. 19.00 na placu przed kościołem próba dla bielanek oraz wszystkich chętnych dziewczynek do sypania kwiatów podczas procesji w Boże Ciało.
 6. Młodzież z naszego duszpasterstwa Magis zaprasza w przyszłą niedzielę do plenerowej kawiarenki parafialnej. Na skwerze przy dzwonnicy będzie można zjeść pyszne ciasto i soczyste owoce, napić się dobrej kawy czy orzeźwiających napojów.
 7. W przyszłą sobotę zapraszamy na wyjątkowy mecz piłki nożnej między ministrantami z naszej parafii i z parafii Miłosierdzia Bożego. Spotkanie będzie o godz. 9.30 na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 1.
 8. Do końca czerwca w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy dzieci z klas II, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej Parafii.
 9. Informacja dla młodzieży z naszej parafii z II klasy gimnazjum, która w przyszłym roku pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Do końca czerwca w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy na przygotowanie do bierzmowania.
 10. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zebraliśmy 2278 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 9 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym.
 12. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zarówno do „Gościa Niedzielnego” jak i „Niedzieli” dołączone są bezpłatne śpiewniki z pieśniami na Boże Ciało. W sklepiku parafialnym można nabyć modlitewniki, Pismo Święte i inne dewocjonalia.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy,
  - w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  - w sobotę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Henryka Cieślak,
  - śp. Małgorzata Gulatowska.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. W środę o godz. 17.00 zapraszamy na podsumowujące spotkanie z wolontariuszami Adoptuj Dziadka. Po spotkaniu wspólny grill z mieszkańcami Parafialnego Domu Pomocy Społecznej.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: „Niech życie będzie jak AMEN – jak przeżywać liturgię, czyli o pannach mądrych i głupich”.
 5. Również w czwartek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 17 w sali na plebani.
 6. Spotkanie formacyjne dla Duszpasterstwa Młodzieży Magis w czwartek o godz. 19:00. Temat spotkania: „Obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie - realność, symbol czy przenośnia?​”
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 8. Pierwsza zbiórka dla nowych kandydatów na ministrantów będzie w sobotę kościele o godz. 9.30.
 9. Do końca czerwca w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy dzieci z klas II, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej Parafii.
 10. Informacja dla młodzieży z naszej parafii z II klasy gimnazjum, która w przyszłym roku pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Do końca czerwca w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy na przygotowanie do bierzmowania.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i uczestniczyli w tzw. majówkach. Msze św. z nabożeństwem majowym przy przydrożnych kapliczkach zostały odprawione: w Grudzkowoli, Kobylinie, Maciejowicach i Załączu.
 12. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 13. Za naszym pośrednictwem Krajowy Duszpasterz Ogrodników zaprasza 11 czerwca na XXXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Ogrodników na Jasną Górę. Program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 14. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała nasza parafia tradycyjnie przygotowuje dwa ołtarze na ulicy Kościelnej oraz na placu Wolności. Prośmy o pomoc przygotowaniu ołtarzy.
 15. Klub Honorowych Dawców Krwi „PULS” w Grójcu zaprasza na akcję zbiórki krwi organizowaną w ramach ogólnopolskiej X edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”. Akcja odbędzie się w sobotę 10 czerwca w godz. 9.00 - 17.00. Ambulans będzie ustawiony na parkingu przy ulicy Medalowej 3.
 16. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast kiosku parafialnym możemy nabyć tygodniki katolickie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o historycznym akcie poświecenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. „Niedziela” przynosi nam artykuły o Święcie Dziękczynienia i idei budowania jedynej w Europie Świątyni Opatrzności Bożej.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,
  - w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  - w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego,
  - w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła.
 18. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Lidia Banaszewska,
  - śp. Konrad Markiewicz,
  - śp. Ryszard Jaworski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….