Katarzyna Szczygielska

Rozpoczął się właśnie miesiąc maj. Najpiękniejszy miesiąc w roku, kiedy wszystko się mai, czyli kwitnie. Nie bez powodu został wybrany miesiącem czci Matki Najświętszej, która jest najpiękniejszą z niewiast. Jej piękno polega przede wszystkim na czystości serca i zaufaniu, jakim obdarzyła Boga. Jest dla nas niedoścignionym wzorem wierności i dowodem, że u Boga nie ma nic niemożliwego.

W niedzielę Bożego Miłosierdzia, 28 kwietnia, nasz parafianin Radosław Więcławek OP wraz z 6 innymi braćmi z Zakonu Dominikanów złożył profesję wieczystą w Zakonie Kaznodziejskim na ręce prowincjała Polskiej Prowincji Pawła Kozackiego OP.

W uroczystości profesom towarzyszyli bracia ze wspólnoty, księża z rodzinnych parafii (w tym nasz ksiądz proboszcz), rodziny, znajomi i przyjaciele.

Śluby wieczyste składa się zwykle po siedmioletniej formacji, pod koniec studiów, przed święceniami diakonatu. Do Polskiej Prowincji Dominikanów należy obecnie ponad 470 braci.

Bratu Radkowi życzymy pięknego życia w Zakonie, polecając Go Miłosierdziu Bożemu i opiece Matki Najświętszej.

  • Sluby_wieczyste_0017

WIZYTACJA KANONICZNA
PARAFII ŚW. MIKOŁAJA BISKUPA
W GRÓJCU
12-13 MAJA 2019

  • DSC_5346

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?” Wielkanoc AD 2019
Łukasz 24,5

Drodzy Parafianie,
Na radosne święta Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa życzę, by Jego blask zwyciężający śmierć rozjaśniał doliny zmartwień, przenikał cienie codziennych trudów, umacniał w chwilach boleści, podnosił w czasie słabości i prowadził ku wiecznej radości.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Życzę, aby radość Wielkanocy napełniła nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Z wielką wdzięczności i modlitwą
ks. Zbigniew Suchecki
Proboszcz

  • DSC_4722
  • DSC_4690
  • DSC_4700