DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W naszej tegorocznej Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej, Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie wzięło udział ok. 500 osób. Cieszyła bardzo obecność rodzin z małymi dziećmi. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom. Szczególne podziękowania dla naszej grójeckiej Policji, która zadbała o bezpieczeństwo pielgrzymów towarzysząc im prawie do samego celu.
 2. Zachęcamy do nabywania w kiosku parafialnym tygodników katolickich.W Gościu Niedzielnym dodatek poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu, w Niedzieli wywiad z Ks. Kard. Robertem Sarahem o kryzysie wiary w Europie.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w wtorek - św. Bernarda, opata,
  - środę - św. Piusa X, papieża,
  - w czwartek - NMP Królowej,
  - w sobotę - Bartłomieja, apostoła.
 4. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  śp. Tadeusz Radecki,
  śp. Janina Chojecka,
  śp. Marian Chądzyński.
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. O godzinie 9:00 wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej, Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 2. 15 sierpnia to także dzień 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej i święto Wojska Polskiego. Z tej okazji w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ojczyzny i żołnierzy Garnizonu Grójec. Po Mszy św. uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.
 3. We wtorek 13 sierpnia o godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Dziękujemy wszystkim parafianom za tak liczny udział we wczorajszym diamentowym jubileuszu Ks. Prałata Jerzego Sikorowskiego. Jubilatowi jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.
 5. Zachęcamy do nabywania w kiosku parafialnym tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,
  - w czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  - w sobotę - wspomnienie św. Jacka.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Obecnie trwa remont chodnika i schodów przed wejściem do budynku, w którym znajduje się przedszkole.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Tradycyjnie 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej, Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie. Już dziś zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Wyruszamy o godz. 9.00.
 2. Jutro o godz. 17.00 wypominki za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. W sobotę 10 sierpnia świętować będziemy diamentowy jubileusz kapłaństwa Ks. Prałata Jerzego Sikorowskiego. Msza św. dziękczynna z okazji 60. rocznicy święceń Dostojnego Jubilata rozpocznie się o godz. 10:00, homilię wygłosi Ks. Prałat Zbigniew Suchecki. Zapraszamy!
 4. Zachęcamy do nabywania w kiosku parafialnym tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 5. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek - święto Przemienienia Pańskiego,
  - w czwartek - św. Dominika,
  - w piątek - św. Teresy Benedykty od Krzyża,
  - w sobotę - św. Wawrzyńca.
 6. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  śp. Eugenia Pęksa,
  śp. Bogdan Ireneusz Śliwiński.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na akcję MIVA POLSKA, czyli zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać!
 2. W czwartek 1 sierpnia 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wraz z Dowództwem Garnizonu Grójec i Władzami Miasta zapraszamy
  na obchody, które rozpoczną się od Mszy św. polowej na Placu Wolności o godz. 16:00. Po Mszy św. uroczystości patriotyczne. Dla uczczenia rocznicy Powstania w godzinach od 14:00 do 18:00 prowadzona będzie akcja krwiodawstwa. Zachęcamy dorosłych do oddawania krwi.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz powołań.
 5. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 7. Tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Niedziela dostępne w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym zawsze celny cotygodniowy felieton O. Dariusza Kowalczyka z Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, W Niedzieli wywiad z Janem Ołdakowskim dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego o znaczeniu tzw. polityki historycznej.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek - św. Marty
  - w środę - św. Ignacego Loyoli
 9. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  śp. Maria Pałkowska
  śp. Henryk Maik
  śp. Tadeusz Jakubczak
  śp. Marianna Oszczak
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zbliża się 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wraz z Dowództwem Garnizonu Grójec i Władzami Miasta zapraszamy na obchody, które rozpoczną się od Mszy św. polowej na Placu Wolności 1 sierpnia o godz. 16:00. Po Mszy św. uroczystości patriotyczne.
 2. W czwartek 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, turystów, żeglarzy, górników złota, chrześcijańskiej młodzieży, Ameryki i Wilna. Tradycyjne poświęcenie pojazdów w następną niedzielę po każdej Mszy świętej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na akcję MIVA POLSKA, czyli zakup środków transportu dla misjonarzy.
 3. Przypominamy uczestnikom parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej, że wyjazd rozpoczyna się od Mszy św. w kaplicy na Lotnisku Chopina
  w Warszawie 29 lipca o godz. 20:00.
 4. Tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Niedziela dostępne w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym m.in. artykułu dominikanina, O. Norkowskiego, wybitnego znawcy zagadnienia tzw. śmierci mózgu na temat głośnej sprawy uśmiercenia Vincenta Lamberta. W Niedzieli o pięknej postaci z historii naszej archidiecezji, słudze Bożym Księdzu Władysławie Korniłowiczu, duszpasterzu niewidomych w podwarszawskich Laskach.
 5. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek - św. Marii Magdaleny,
  - we wtorek - św. Brygidy, Patronki Europy,
  - w środę - św. Kingi,
  - w czwartek - św. Jakuba Apostoła,
  - w piątek - św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
 6. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  śp. Tadeusz Strózik.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…