II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16 KWIETNIA 2023 r.

  1. Do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego trwa okres wielkanocny. Przypominamy o wypełnieniu II. i III. przykazania kościelnego i zachęcamy do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Księża pełnią posługę w konfesjonale na każdej Mszy św. Ponadto dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Kościół udziela odpustu zupełnego na zwykłych  warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) każdemu wiernemu, który, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”) Dekret Penitencjarii Apostolskiej, 2002 r.
  2. Dziś o godz. 16:00 spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania.
  3. O godz. 17:00 Msza św. i wręczenie modlitewników dla dzieci z klas: IIIA, IIIB i IIIC ze Szk. Podst. Nr 2 przygotowujących się do I Komunii Św. za tydzień – dla klas IIID, IIIE i klasy III ze Szk Nr 3.
  4. We wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii spotkanie grupy św. O. Pio.
  5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy alumnów II roku WMSD w Warszawie. Program tzw. niedzieli seminaryjnej przewiduje m.in. spotkania kleryków w domach parafian. Chętnych, którzy chcieliby ugościć obiadem jednego  kleryka prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii. Polecamy modlitwie wszystkich kandydatów do kapłaństwa w Archidiecezji, którzy podejmą  posługę w niezwykle trudnych dla Kościoła i kapłanów czasach.