PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniach od 23 do 30 lipca, obchodzimy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata”. Ta inicjatywa Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, łączy w sobie duszpasterską troskę o bezpieczne poruszanie się po drogach oraz pomoc polskim misjonarzom w zakresie środków transportu. Akcja św. Krzysztofa jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych. Podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Szczegóły akcji znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 2. W przyszłą niedzielę za wstawiennictwem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, a także samochodów i innych pojazdów mechanicznych.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 4. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o przemianach demograficznych w europie i w Polsce. Natomiast w „Niedzieli” zachęcamy do przeczytania o kościele w Lipiu, zapomnianym sanktuarium maryjnym, które w XVIII i XIX wieku było wymieniane obok Lewiczyna jako sanktuarium maryjne na ziemi grójeckiej.
 5. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie bł. Czesława – kapłana,
  - w sobotę święto św. Marii Magdaleny.
 6. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Śpikowka,
  - śp. Danuta Gołyńska,
  - śp. Marianna Dębińska,
  - śp. Helena Hałas.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 3. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 4. Za tydzień w niedzielę będą w naszej parafii ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa. Przybliżą nam postać św. Maksymiliana Kolbe, założyciela Niepokalanowa oraz znaczenie i rolę jaką w życiu każdego z nas może mieć Cudowny Medalik Niepokalanej.
 5. W czasie naszych urlopów i wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 6. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o obronie małżeństwa i rodziny. Natomiast w „Niedzieli” zachęcamy do przeczytania wywiadu z ks. prof. Wiesławem Kądzielą, autorem słynnych pieśni religijnych.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek święto św. Benedykta – patrona Europy,
  - w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
  - w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta,
  - w sobotę wspomnienie św. Bonawentury.
 8. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Leokadia Plisiecka,
  - śp. Franciszek Wolschon.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 5. Zapraszamy na Msze św. zbiorowe w każdą środę o godz. 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w każdy piątek również o godz. 18.00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 6. Przypominamy, że pomimo wakacji Msze św. w naszej parafii odprawiane są bez zmian: w dni powszednie o godz. 6.30, 7.30 i 18.00,
  a w niedziele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 7. W czasie naszych urlopów i wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
 8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 9. Z przykrością informujemy, że burza oraz nawałnica, która przeszła w czwartek 29 czerwca nad Grójcem spowodowała przewrócenie drzew na nowym i starym cmentarzu. Częściowo zostały usunięte połamane drzewa i nadłamane gałęzie, które stwarzały zagrożenie dla ludzi i pomników. Niestety niektóre prace porządkowe wymagają specjalistycznego sprzętu i będą kontynuowane w najbliższym czasie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach, które zostały zabezpieczone i przygotowane do prac porządkowych.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o nowo mianowanych kardynałach przez papieża Franciszka. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o ratowaniu Puszczy Białowieskie.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza – apostoła,
  - w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej,
  - w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli – kapłana.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Jadwiga Sopińska,
  - śp. Marianna Noremberg.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Niech ten czas będzie okazją do odpoczynku, ale również do odkrywania Pana Boga w pięknie przyrody.
 2. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.
 3. W czwartek w uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, tradycyjnie ofiary składane w tym dniu na tacę są tzw. daniną św. Piotra, czyli wsparciem potrzeb Stolicy Apostolskiej.
 4. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 5. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty.
 6. Z naszej parafii jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Sandomierza. W programie m.in. zwiedzanie Starego Miasta, Katedry, domu Długosza oraz zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Wyjazd jest 9 września, koszt wynosi 60 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 7. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 9 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym.
 8. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad ze znanym kucharzem i restauratorem Wojciechem Modestem Amaro o dialogu z Jezusem, ratowaniu ludzi i smaku ostatniej wieczerzy. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o ubóstwie, które jest centrum świata papieża Franciszka.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika,
  - w czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
 10. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Krystyna Jakubczak,
  - śp. Jerzy Rozmuszyński.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

 

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy ministrantom, asyście kościelnej, bielankom. Wyrazy wdzięczności składamy osobom pomagającym przy budowaniu i ubieraniu ołtarzy oraz tym, którzy złożyli na ten cel ofiary. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
 2. Codziennie od Bożego Ciala do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje ku czci Najświętszego Sakramentu w ramach danej oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie procesji obrzęd błogosławieństwa wianków.
 3. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obwiązuje nas w tym dniu post, można spożywać pokarmy mięsne. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.
 4. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dyrekcję szkół, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów na Mszę św. w piątek 23 czerwca o godz. 8.00.
 5. Do końca czerwca w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy dzieci z klas II, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej Parafii.
 6. Informacja dla młodzieży z naszej parafii z II klasy gimnazjum, która w przyszłym roku pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Do końca czerwca w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy na przygotowanie do bierzmowania.
 7. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę autokarową na Święty Krzyż, wyjeżdżamy w sobotę 24 czerwca o godz. 7.00.
 8. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 9 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym.
 9. Młodzież z naszego duszpasterstwa Magis zaprasza dzisiaj po każdej Mszy św. do plenerowej kawiarenki parafialnej. Na skwerze przy dzwonnicy będzie można zjeść pyszne ciasto i soczyste owoce, napić się dobrej kawy czy orzeźwiających napojów.
 10. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o św. o Pio w 15. rocznicę od jego kanonizacji. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o dziele duchowej adopcji kapłanów.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,
  - w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  - w sobotę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Krystyna Rosłoniec,
  - śp. Lucyna Luboradzka,
  - śp. Halina Cegiełkowska,
  - śp. Artur Kamiński,
  - śp. Ryszard Zawiślak.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....