I NIEDZIELA ADWENTU

 1. W niedziele adwentowe 5 minut przed każdą Mszą św. katecheza sakramentalna o namaszczeniu chorych. Zachęcamy do wcześniejszego przyjścia do kościoła.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 9:30 comiesięczna modlitwa o rychłą beatyfikację Piotra Skargi i o rozwój jego dzieła.
 3. W dni powszednie o godz. 6:30 sprawowane będą Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Maryja, niedługo po Zwiastowaniu nawiedziła swoją krewną Elżbietę. W tym roku również chciałaby, z Jezusem pod sercem, odwiedzić swoich krewnych i przyjaciół w ich domach. Zapraszamy więc, szczególnie dzieci (ale i dorosłych) do uczestnictwa w roratach i zaproszenia Matki Bożej do swojego domu. Jak to zrobić? Podczas rorat, na zakończenie kazania, będziemy zadawać pytanie, na które można odpowiedzieć na małej karteczce i wraz ze swoim imieniem (i nazwiskiem) wrzucić następnego dnia do koszyczka stojącego przed ołtarzem. Od poniedziałku do piątku będziemy losować jedną osobę, która zabierze ze sobą figurę Matki Bożej Brzemiennej do domu i wspólnie z rodziną odprawi domowe nabożeństwo. Pytanie na jutro: Do jakich świąt przygotowuje nas okres adwentu?
 4. Ze względu na roraty nie będzie porannej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Ks. Stanisław Gibziński. Program rekolekcji w gablocie.
 6. W niedzielę 4 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na Akatyst. Jest to wywodzący się z tradycji bizantyjskiej hymn liturgiczny na cześć Matki Bożej. Akatyst wykona chór kameralny naszej parafii pod dyrekcją p. Jadwigi Sieroń.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z racji pierwszego czwartku miesiąca.
 8. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 6:30, 7:30, 16:30 i 18:00. Spowiedź na każdej Mszy św. O godz. 19:00 katecheza przedchrzcielna.
 9. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:30 nabożeństwo z okazji pierwszej soboty miesiąca.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Jest jeszcze kilka aniołków w koszyku na bocznym ołtarzu. Przypominamy, że paczki przynosimy do zakrystii lub kancelarii do 15 grudnia.
 11. Po rekolekcjach, w środę 7 grudnia rozpocznie się kolęda czyli wizyta duszpasterska. Kapłani zapukają do tych parafian, którzy przyjmowali księdza w minionych latach. Nowych mieszkańców i wszystkich, którzy w tym roku chcieliby, aby ich domy zostały pobłogosławione prosimy o zgłoszenie mailowe, telefoniczne lub osobiste w zakrystii i kancelarii. Kolęda rozpocznie się od bloków na Os. Polna, szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.
 12. Nasz Organista, Pan Sebastian – zgodnie z dawnym zwyczajem – roznosi opłatek wigilijny po domach. W tym tygodniu: poniedziałek – Os. Polna 1, Środkowa 2, Starostwo 1A, ul. Angielska, ul. Francuska, ul. Szwajcarska, ul. Skrzetuskiego, ul. Wołodyjowskiego, ul. Bagno, wtorek – Cierniówka, ul. Złota, środa – Mszczonowska,  ul. Wilczogórska, ul. Willowa, ul. Kasztanowa 1, czwartek – ul. Armii Krajowej,  ul. Szpitalna, ul. Kasztanowa 3, piątek – ul. Maratońska , sobota – ul. Bankowa, ul. Okrężna, ul. Urocza, ul. Pogodna, ul. Źródlana, ul. Relaksowa, ul. Kasztanowa 28. Dziękujemy za ofiary „opłatkowe”.
 13. W wieku 72 lat zmarł Ks. kanonik porucznik Józef Jędrzejewski. Pochodził z Żyrowa, ukończył grójeckie liceum, jako alumn seminarium warszawskiego odbywał służbę wojskową w jednostce kleryckiej Szczecin-Podjuchy. Wyświęcony na kapłana w 1975 r. Posługiwał w kilku parafiach archidiecezji warszawskiej. W latach 2007-2014 proboszcz parafii Świętego Ducha w Werdunie, w latach 2014-2022 kapelan grójeckiego szpitala.
  Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Domu Księży Seniorów w Otwocku. Pogrzeb śp. Ks. Józefa w jego rodzinnej parafii w Prażmowie planowany jest ma sobotę 3 grudnia na godz. 12:00.