V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy XXVII Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i starszych na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: „Kościół a polityka, czyli oddajcie Bogu, co boskie, a cezarowi, co cesarskie”.
 4. W piątek spotkanie wspólnoty małżeństw o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
 5. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania zapraszamy na cykl spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie w środę 27 lutego o godz. 19:00 w sali na plebani.
 6. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o Światowym Dniu Chorego czyli miłości bezinteresownej. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Bez wzajemności”, o pierwszej w historii wizycie papieża na Półwyspie Arabskim.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie NMP z Lourdes,
  - w czwartek święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 8. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 11.02 od godz. 16.00
  ul. Armii Krajowej – 4 księży
  Wtorek 12.02 od godz. 16.00
  ul. Poświętne (razem z blokiem 17A) – 2 księży
  ul. Pogodna i ul. Urocza – 1 ksiądz
  pl. Wolności – 1 ksiądz
  Środa 13.02 od godz. 16.00
  ul. Bankowa – 2 księży
  ul. Sybiraków – 1 ksiądz
  Czwartek 14.02 od godz. 16.00
  ul. Ks. Piotra Skargi i ul. Jatkowa – 3 księży
  ul. Źródlana i ul. Zdrojowa 13 A – 1 ksiądz
  Piątek 15.02 od godz. 16.00
  ul. Okrężna – 2 księży
  ul. Zdrojowa 23 – 2 księży
  Sobota 16.02 od godz. 9.00
  ul. Królowej Bony – 1 ksiądz
  ul. Królowej Jadwigi – 1 ksiądz
  ul. Cierniówka, ul. Niecała, ul. Wąska – 1 ksiądz
  ul. Kobylińska, ul. Armii Krajowej nr 50-64
  Kobylin – Cierniówka – 1 ksiądz
  Poniedziałek 18.02 od godz. 16.00
  ul. Zdrojowa 21 – 2 księży
  ul. Zdrojowa 23 A – 1 ksiądz
  Odrzywołek bloki – 1 ksiądz
  (od godz. 16.00 blok nr 1, a od godz. 18.00 blok nr 2)
 9. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Tadeusz Grzywacz,
  - śp. Urszula Żołędowska,
  - śp. Mirosław Jaworski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Jutro w poniedziałek o godz. 17:00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18:00 Msza św. wypominkowa.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 4. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 6. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania zapraszamy na cykl spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie w środę 27 lutego o godz. 19:00 w sali na plebani.
 7. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 8. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o „młodzieży Chrystusa”, czyli Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Nie mów fałszywego świadectwa”. Jak mówić, aby nie urazić, a jednocześnie wyrazić prawdę?
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Agaty,
  - w środę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy,
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 4.02 od godz. 16.00
  ul. Stokowa i ul. Starostokowa – 1 ksiądz
  ul. Bagno – 1 ksiądz
  Wtorek 5.02 od godz. 16.00
  ul. Szkolna 8, 10, 12, 12 A – 2 księży
  Środa 6.02 od godz. 16.00
  ul. Wołodyjowskiego – 1 ksiądz
  ul. Skrzetuskiego – 1 ksiądz
  Czwartek 7.02 od godz. 16.00
  ul. Szkolna – 1 ksiądz
  ul. Cicha, ul. Relaksowa – 1 ksiądz
  Piątek 8.02 od godz. 16.00
  ul. Szpitalna – 1 ksiądz
  ul. Kościelna – 1 ksiądz
  Sobota 9.02 od godz. 9.00
  Kobylin – 2 księży
  W sobotę 9 lutego odwiedzimy parafian z Kobylina zamieszkałych po prawej stronie drogi jadąc z Grójca w kierunku Piaseczna ( zamieszkałych po stronie Tesco).
  Poniedziałek 11.02 od godz. 16.00
  ul. Armii Krajowej – 4 księży
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 9 lutego na godz. 8.45, które zawiozą księży do Kobylina. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 11.  W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Barbara Stężycka,
  - śp. Leon Komorowski,
  - śp. Michał Brzeszczak.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj na zakończenie 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00, a zakończy o godz. 22.00. Konferencję wygłosi ks. abp Grzegorz Ryś, całość poprowadzi raper i prezenter Michał „PAX” Bukowski. Podczas spotkania przewidziana jest o godz. 19.00 uroczysta Eucharystia z emitowaną homilią Papieża Franciszka, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16:00, a na Mszę św. o godz. 16:30.
 3. W sobotę o godz. 7:30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 4. Również w sobotę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 10 i 18. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Ofiary składane na tacę w święto Ofiarowania Pańskiego przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.
 5. Dzień 2 lutego jest obchodzony w Kościele jako dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o siostrach i braciach zakonnych. Szczególnie polecajmy Bogu siostry pracujące na terenie naszej parafii: Córki Maryi Niepokalanej oraz Adoratorki Krwi Chrystusa.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Ofiary składane na tace w I niedziele miesiąca przeznaczone są na remonty i inwestycje w parafii.
 7. Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazanie 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.
 8. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest bezpłatny dodatek w postaci płyty DVD z filmem „Bóg nie umarł 2”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o 66. Światowym Dniu Trędowatych czyli o bakterii, która zjada człowieka.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu,
  - w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko,
  - w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego.
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.Plan kolędy:
  Poniedziałek 28.01 od godz. 16.00
  ul. Willowa – 1 ksiądz
  ul. Wilczogórska – 1 ksiądz
  ul. Ogrodowa – 1 ksiądz
  Wtorek 29.01 od godz. 16.00
  ul. Mszczonowska 35 b – 1 ksiądz
  ul. Mszczonowska 35 c – 1 ksiądz
  Targowa – 1 ksiądz
  Środa 30.01 od godz. 16.00
  ul. Stodolna – 1 ksiądz
  ul. Strażacka – 1 ksiądz
  ul. Zatylna – 1 ksiądz
  Czwartek 31.01 od godz. 16.00
  ul. Mszczonowska – 3 księży
  Sobota 2.02 od godz. 9.00
  Kobylin – 3 księży
  W sobotę 2 lutego odwiedzimy tylko parafian z Kobylina zamieszkałych po lewej stronie drogi jadąc z Grójca w kierunku Piaseczna, czyli mieszkańców zamieszkałych między ulicą Armii Krajowej, a drogą nr 722 w kierunku Piaseczna. Bez tzw. Cierniówki. W następną sobotę odwiedzimy parafian zamieszkałych po prawej stronie drogi w kierunku Piaseczna (po stronie Tesco). Zmiana jest spowodowana dużą ilością wiernych zamieszkałych w Kobylinie, co powoduje, że w jednym dniu nie jesteśmy w stanie odwiedzić wszystkich.
  Poniedziałek 4.02 od godz. 16.00
  ul. Stokowa i ul. Starostokowa – 1 ksiądz
  ul. Bagno – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 2 lutego na godz. 8.45, które zawiozą księży do Kobylina. Z góry dziękujemy za życzliwość.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu.
 2. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 3. W środę 23 stycznia przypada 6 rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. Ks. Prymasa o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Marka Kołodziejskiego, pracującego w Kaliningradzie w Rosji. Ks. Marek będzie głosił Słowo Boże i dzielił się doświadczenie pracy duszpasterskiej w Rosji. Po każdej Mszy św. będzie możliwość wsparcia pracy polskich misjonarzy pracujących w obwodzie kaliningradzkim, przez złożenia dobrowolnych ofiar do puszek. Z góry dziękujemy za życzliwość i okazaną pomoc.
 5. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 Msza św. o dar beatyfikację Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.
 6. Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazania 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.
 7. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł poświęcony raportowi o polskiej religijności zatytułowany: „Wyznanie polskiego katolika”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki,
  - w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego,
  - w piątek święto nawrócenia św. Pawła,
  - w sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.
 9. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 21.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka 30 – 2 księży
  ul. Mszczonowska 27 – 1 ksiądz
  Wtorek 22.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka 30 a – 1 ksiądz
  ul. Mogielnicka 30 b – 2 księży
  Środa 23.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka 30 c – 2 księży
  ul. Mogielnicka 30 e – 2 księży
  Czwartek 24.01 od godz. 17.00
  Kobylin ul. Złota – 2 księży
  ul. Worowska – 1 ksiądz
  Piątek 25.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka – 2 księży
  ul. Mszczonowska 35 – 1 ksiądz
  ul. Mszczonowska 35 a – 1 ksiądz
  Sobota 26.01 od godz. 9.00
  Załącze – 1 ksiądz
  Worów (za obwodnicą) – 2 księży
  ul. Angielska, ul. Francuska, ul. Szwajcarska – 1 ksiądz
  Poniedziałek 28.01 od godz. 16.00
  ul. Willowa – 1 ksiądz
  ul. Wilczogórska – 1 ksiądz
  ul. Ogrodowa – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 26 stycznia na godz. 8.45, które zawiozą księży do miejscowości poza Grójcem. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 10. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Danuta Lipińska,
  - śp. Elżbieta Majewska,
  - śp. Józef Rembisz,
  - śp. Władysław Laskowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00, dziecięca schola parafialna „Iskierki św. Mikołaja” zaprasza na koncert kolęd i pastorałek.
 2. Za naszym pośrednictwem Centrum Krwiodawstwa z Radomia informuje, że w dniu dzisiejszym w godz. 13.00 – 18.00 w Grójeckim Ośrodku Kultury, będzie możliwość oddania krwi. Każdy kto ma skończone 18 lat i dokument tożsamości, może włączyć się do wsparcia tej akcji i podzielenia się tym cennym darem jakim jest krew.
 3. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie jest dzisiaj o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 4. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30 w sali na plebani. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 5. W przyszłą w niedzielę 20 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu.
 6. Ministranci dziękują za złożone ofiary podczas rozprowadzania kredy i kadzidła. Zebrali 2870 zł, które w całości zostały przeznaczone fundusz ministrancki.
 7. Od 18 do 25 stycznia odbędzie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w intencji jedności podzielonego Kościoła.
 8. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł poświęcony sakramentowi chrztu, jako bramie wszystkich sakramentów. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o obronie prawdziwej historii, czyli oczekiwanym wyroku dotyczącym prawdy związanej z wydarzeniami II Wojny Światowej.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie św. Antoniego - opata,
  - w sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara - biskupa.
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 14.01 od godz. 16.00
  os. Polna 4 – 2 księży
  os. Polna 7 – 1 ksiądz
  os. Polna 8 – 1 ksiądz
  Wtorek 15.01 od godz. 16.00
  os. Polna 10 – 3 księży
  ul. Mogielnicka za obwodnicą – 1 ksiądz
  Środa 16.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka 1 – 1 ksiądz
  ul. Mogielnicka 22 – 2 księży
  ul. Mogielnicka 28 c – 1 ksiądz
  Czwartek 17.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka 10 – 1 ksiądz
  ul. Mogielnicka 21 – 2 księży
  Piątek 18.01 od godz. 16.00
  os. Polna 9 – 1 ksiądz
  ul. Mogielnicka 31 – 1 ksiądz
  ul. Mszczonowska 23 – 1 ksiądz
  ul. Mszczonowska 29 – 1 ksiądz
  Sobota 19.01 od godz. 9.00
  Dobryszew – 1 ksiądz
  Lisówek – 1 ksiądz
  Maciejowice – 2 księży
  Poniedziałek 21.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka 30 – 2 księży
  ul. Mszczonowska 27 – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 19 stycznia na godz. 8.45, które zawiozą księży do miejscowości poza Grójcem. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 11. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Alicja Perkowska,
  - śp. Henryk Jaworski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….