IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś ostatnia z katechez adwentowych przed Mszą św. niedzielną. Kolejny cykl katechez sakramentalnych rozpoczniemy w Wielkim Poście.
 2. Dziś o godz. 17:00 Msza św. i katecheza dla rodziców i dzieci
  z klas: IIID i IIIE ze Szk. Nr 2 i kl. III ze Szk. Nr 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 3. Zachęcamy do spowiedzi przedświątecznej. Kapłani spowiadają na każdej Mszy św. Od środy w konfesjonale dyżurować będzie kilku księży. Na prośbę parafian duszpasterze mogą także udać się z posługą sakramentalnądo chory ch w domach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii, w kancelarii i telefonicznie.
 4. W sobotę, w Wigilię Narodzenia Pańskiego o godz. 6:30 ostatnie roraty.
  Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30, ani Mszy św. wieczornej. Spowiedź po roratach do godz. 8:00.
 5. Przypominamy, aby wigilijną wieczerzę w domach rozpocząć od modlitwy, odczytania fragmentu Pisma Świętego i zaśpiewania kolędy.
 6. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego o północy – Pasterka. Kolejne Msze św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 17:00 i 19:00 (Nie będzie Mszy św. o godz. 6:30).
 7. Trwa kolęda czyli wizyta duszpasterska. Dziękujemy za gościnne przyjęcie księży i składane ofiary. Kapłani odwiedzają tych parafian, którzy przyjmowali księdza w poprzednich latach. Nowych mieszkańców i wszystkich, którzy chcieliby, aby ich domy zostały pobłogosławione, prosimy o zgłoszenie mailowe, telefoniczne lub osobiste w zakrystii i kancelarii. Plan kolędy:

Poniedziałek 19.12 od godz. 16:00 – ul. Lewiczyńska 7b, 8, 10, 12

Wtorek 20.12 od godz. 16:00 – ul. Kozietulskiego 1 i 3

Po świętach kolęda kontynuowana będzie od 27 grudnia.

 1. Opłatek wigilijny dostępny jest u p. Organisty, w zakrystii, w kiosku parafialnym i w kancelarii.
 2. Dziś przed kościołem kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez naszą Parafię wraz z Kościelną Fundacją Dobroczynną Ks. Piotra Skargi dla Ubogich. Zapraszamy do degustacji potraw świątecznych przygotowanych przez uchodźców z Ukrainy przebywających w dawnym Domu Opieki, nad którym obecnie pieczę sprawuje Fundacja. Na kiermaszu można nabyć
  i zamówić na święta smakołyki ukraińskiej kuchni. Znajdziemy tam również ręcznie robione maskotki, zimowe skarpety i rękawiczki oraz świece CARITAS na stół wigilijny.
  Fundacja Ks. P. Skargi przygotowuje w tym roku świąteczne paczki żywnościowe dla osób ubogich z naszej parafii. Przy stoisku Fundacji można zgłaszać adresy rodzin, osób starszych i samotnych, które potrzebowałyby wsparcia na święta. Wolontariusze zapiszą adres i kontakt. Po weryfikacji pod zgłoszone adresy dostarczone zostaną paczki z żywnością.