VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Również dzisiaj obchodzimy 12. rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a jutro 4 marca dzień imienin Ks. Kardynała, pamiętajmy w modlitwach w intencji Pasterza naszej archidiecezji.
 3. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 5. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 7. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu czas przygotowania do obchodów Paschalnego Misterium, czyli najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Cały Wielki Post jest czasem pokuty i nawrócenia. Jest wezwaniem do odwrócenia się od siebie po to, aby skierować się ku Bogu.
 8. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie spożywanych pokarmów. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
 9. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci na godz. 16.30, a dorosłych na godz. 17.15. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.15.
 10. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. wolontariusze Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary. Zebrane fundusze będą przeznaczone na zorganizowanie wyjazdów wakacyjnych polskim dzieciom mieszkającym w Rumunii.
 11. Zakończyliśmy wizytę duszpasterska w naszej parafii. Zapukaliśmy do 4821 mieszkań, zostaliśmy przyjęci w 3048 mieszkaniach. 1773 lokale zastaliśmy zamknięte lub mieszkańcy nie życzyli sobie kolędy. Zostaliśmy przyjęci przez 63% mieszkańców parafii. Tym, którzy nas przyjęli, dziękujemy za życzliwość, wspólną modlitwę, gotowość do rozmowy i za złożone ofiary na kościół. Przekazali państwo podczas wizyty duszpasterskiej 122495 zł, które w całości będą przeznaczone na spłatę odłożonych płatności za remonty i inwestycje w ubiegłym roku.
  Koszt wszystkich prac w ubiegłym roku wyniósł ponad 1 200 000 tyś. zł. Zostały wykonane następujące prace: wymiana nawierzchni przed kościołem, remont kapitalny głównych schodów przed kościołem, zamontowanie podjazdu dla niepełnosprawnych, zamontowanie monitoringu terenu wokół kościoła, zagospodarowanie terenów zielonych przed kościołem i na dolnym parkingu, wymiana instalacji wodnej, kapitalny remont zakrystii, renowacja konserwatorsko - restauratorska ołtarza głównego, zabytkowej chrzcielnicy, późnogotyckiej figury Chrystusa ukrzyżowanego, renowacja szafy organowej, kapitalny remont chóru parafialnego, montaż nowych dębowych schodów na chór, remonty w domu katechetycznym, prace inwentaryzacyjne na cmentarzu oraz inne mniejsze inwestycje i remonty.
 12. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 13. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Czy jest co rozdzielać?”, o relacjach państwa i kościoła. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o trudnych relacjach między Polską, a Izraelem.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Irena Majcher,
  - śp. Anna Skonieczna,
  - śp. Roman Zieliński.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1.  Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 2. W środę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 3. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania zapraszamy na cykl spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie w najbliższą w środę 27 lutego o godz. 19:00 w sali na plebani.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 5. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 7. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebani.
 8. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Ofiary składane na tace w I niedziele miesiąca przeznaczone są na remonty i inwestycje w parafii.
 9. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Do końca maja prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę oraz podanie aktualnego numeru paszportu. Wszyscy, którzy wyrabiają nowy paszport prosimy o załatwienie formalności do końca maja.
 10. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Savoir-vivre w Kościele”, co wolno, a czego nie należy robić w murach świątyni ? Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o miłości do Kościoła i Ojczyzny, Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 11. Kończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Plan na ostatnie trzy dni.
  Poniedziałek 25.02 od godz. 16.00
  ul. Laskowa i ul. Słoneczna – 2 księży
  ul. Maratońska 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23 – 2 księży
  Wtorek 26.02 od godz. 16.00
  ul. Maratońska 25, 27, 29, 31, 35 – 3 księży
  ul. Olimpijska 6, 10 a, 12 – 1 ksiądz
  Środa 27.02 od godz. 16.00
  W środę 27 lutego od godz. 16.00 będzie termin dodatkowy dla tych wiernych, którzy z różnych względów nie mogli nas przyjąć, a proszą o wizytę duszpasterską. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Leokadia Surowiec,
  - śp. Edward Rączkowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania zapraszamy na cykl spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie w środę 27 lutego o godz. 19:00 w sali na plebani.
 2. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca w piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 3. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Intencje Mszy św. możemy zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4. Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazanie 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.
 5. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Jak się uczy cudze dzieci”, o sytuacji nauczycieli w polskiej szkole. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o sztuce bycia razem, czyli o integracji międzypokoleniowej.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w piątek święto katedry św. Piotra Apostoła,
  - w sobotę wspomnienie św. Polikarpa.
 7. Kończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą.
  Plan kolędy na ostatni tydzień można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 18.02 od godz. 16.00
  ul. Zdrojowa 21 – 2 księży
  ul. Zdrojowa 23 a – 1 ksiądz
  Odrzywołek bloki – 1 ksiądz
  (od godz. 16.00 blok nr 1, a od godz. 18.00 blok nr 2)
  Wtorek 19.02 od godz. 16.00
  ul. Zdrojowa – 1 ksiądz
  ul. Olimpijska 1 – 1 ksiądz
  ul. Olimpijska 3 – 1 ksiądz
  ul. Olimpijska 5 – 1 ksiądz
  Środa 20.02 od godz. 16.00
  ul. Olimpijska 7 – 2 księży
  ul. Olimpijska 9 – 2 księży
  Czwartek 21.02 od godz. 16.00
  ul. Bokserska 6 – 2 księży
  ul. Olimpijska 18 a – 1 ksiądz
  ul. Medalowa 2 – 1 ksiądz
  ul. Medalowa 2 a – 1 ksiądz
  Piątek 22.02 od godz. 16.00
  ul. Olimpijska 18 – 1 ksiądz
  ul. Laskowa 13 b – 2 księży
  ul. Laskowa 2 a – 1 ksiądz
  Sobota 23.02 od godz. 9.00
  ul. Laskowa 2, 2 b, 4, 6 – 4 księży
  Poniedziałek 25.02 od godz. 16.00
  ul. Laskowa i ul. Słoneczna – 2 księży
  ul. Maratońska 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23 – 2 księży
  Wtorek 26.02 od godz. 16.00
  ul. Maratońska 25, 27, 29, 31, 35 – 3 księży
  ul. Olimpijska 6, 10a, 12 - 1 ksiądz
  Środa 27.02 od godz. 16.00
  W środę 27 lutego od godz. 16.00 będzie termin dodatkowy dla tych wiernych, którzy z różnych względów nie mogli nas przyjąć, a proszą o wizytę duszpasterską. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Wanda Kabzińska,
  - śp. Urszula Krasuska,
  - śp. Mieczysława Gozdyra,
  - śp. Dariusz Kot.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy XXVII Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i starszych na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: „Kościół a polityka, czyli oddajcie Bogu, co boskie, a cezarowi, co cesarskie”.
 4. W piątek spotkanie wspólnoty małżeństw o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
 5. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania zapraszamy na cykl spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie w środę 27 lutego o godz. 19:00 w sali na plebani.
 6. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o Światowym Dniu Chorego czyli miłości bezinteresownej. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Bez wzajemności”, o pierwszej w historii wizycie papieża na Półwyspie Arabskim.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie NMP z Lourdes,
  - w czwartek święto św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 8. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 11.02 od godz. 16.00
  ul. Armii Krajowej – 4 księży
  Wtorek 12.02 od godz. 16.00
  ul. Poświętne (razem z blokiem 17A) – 2 księży
  ul. Pogodna i ul. Urocza – 1 ksiądz
  pl. Wolności – 1 ksiądz
  Środa 13.02 od godz. 16.00
  ul. Bankowa – 2 księży
  ul. Sybiraków – 1 ksiądz
  Czwartek 14.02 od godz. 16.00
  ul. Ks. Piotra Skargi i ul. Jatkowa – 3 księży
  ul. Źródlana i ul. Zdrojowa 13 A – 1 ksiądz
  Piątek 15.02 od godz. 16.00
  ul. Okrężna – 2 księży
  ul. Zdrojowa 23 – 2 księży
  Sobota 16.02 od godz. 9.00
  ul. Królowej Bony – 1 ksiądz
  ul. Królowej Jadwigi – 1 ksiądz
  ul. Cierniówka, ul. Niecała, ul. Wąska – 1 ksiądz
  ul. Kobylińska, ul. Armii Krajowej nr 50-64
  Kobylin – Cierniówka – 1 ksiądz
  Poniedziałek 18.02 od godz. 16.00
  ul. Zdrojowa 21 – 2 księży
  ul. Zdrojowa 23 A – 1 ksiądz
  Odrzywołek bloki – 1 ksiądz
  (od godz. 16.00 blok nr 1, a od godz. 18.00 blok nr 2)
 9. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Tadeusz Grzywacz,
  - śp. Urszula Żołędowska,
  - śp. Mirosław Jaworski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Jutro w poniedziałek o godz. 17:00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18:00 Msza św. wypominkowa.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 4. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 6. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania zapraszamy na cykl spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie w środę 27 lutego o godz. 19:00 w sali na plebani.
 7. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 8. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o „młodzieży Chrystusa”, czyli Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Nie mów fałszywego świadectwa”. Jak mówić, aby nie urazić, a jednocześnie wyrazić prawdę?
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Agaty,
  - w środę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy,
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 4.02 od godz. 16.00
  ul. Stokowa i ul. Starostokowa – 1 ksiądz
  ul. Bagno – 1 ksiądz
  Wtorek 5.02 od godz. 16.00
  ul. Szkolna 8, 10, 12, 12 A – 2 księży
  Środa 6.02 od godz. 16.00
  ul. Wołodyjowskiego – 1 ksiądz
  ul. Skrzetuskiego – 1 ksiądz
  Czwartek 7.02 od godz. 16.00
  ul. Szkolna – 1 ksiądz
  ul. Cicha, ul. Relaksowa – 1 ksiądz
  Piątek 8.02 od godz. 16.00
  ul. Szpitalna – 1 ksiądz
  ul. Kościelna – 1 ksiądz
  Sobota 9.02 od godz. 9.00
  Kobylin – 2 księży
  W sobotę 9 lutego odwiedzimy parafian z Kobylina zamieszkałych po prawej stronie drogi jadąc z Grójca w kierunku Piaseczna ( zamieszkałych po stronie Tesco).
  Poniedziałek 11.02 od godz. 16.00
  ul. Armii Krajowej – 4 księży
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 9 lutego na godz. 8.45, które zawiozą księży do Kobylina. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 11.  W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Barbara Stężycka,
  - śp. Leon Komorowski,
  - śp. Michał Brzeszczak.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …