XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. na cmentarzu. O godz. 15:00
  na „starym” cmentarzu odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych.
 2. W Dzień Zaduszny Msze św. jak w dzień powszedni. O godz. 15:00 na „starym” cmentarzu procesja wspominkowa.

  W obecnych warunkach zrozumiałym jest, że w nabożeństwach odprawianych na cmentarzu udział weźmie niewielka liczba wiernych. Wydaje się jednak istotne, aby w te wyjątkowe dni uroczysta modlitwa Kościoła prowadzona przez kapłanów zabrzmiała w miejscu, gdzie spoczywają nasi zmarli. Zachęcamy do łączności duchowej.

 3. Decyzją Stolicy Apostolskiej odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Zmienione zostały także niektóre warunki w celu dostosowania ich do obecnej sytuacji. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
 4. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17:00 modlimy się czytając imiona zmarłych, a o godz. 18:00 odprawiana jest za nich Msza św. Wypominki jednorazowe odczytane będą w czasie procesji na cmentarzu 2 listopada o godz. 15:00.
 5. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie - po Mszy św. wieczornej, w niedziele - o godz. 18:00. Różaniec dla dzieci - we wtorki i czwartki o godz. 17:00. Zapraszamy!
 6. Można zamawiać intencje mszalne na 2021 rok.
 7. Zgodnie z Kan. 1248. § 1. Kodeksu Prawa Kanonicznego Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego. W związku z tym od najbliższej soboty Msza św. o godz. 18:00 w każdą sobotę sprawowana będzie według formularza liturgii niedzielnej.
 8. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi, w środę na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Kardynała Wyszyńskiego.
 9. Dzisiejsza katecheza kursu przedmałżeńskiego odbędzie się w kościele o godz. 20:00.
 10. W piątek o godz. 20:00 zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa akademickiego, które rozpocznie się w kościele.
 11. Prasa katolicka dostępna jest w kiosku parafialnym. Polecamy tygodniki: Idziemy, Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Stefania Ślufirska
  Śp. Stefan Szymański
  Śp. Zdzisław Wiśniewski
  Śp. Zosia Kot
  Śp. Maria Kuczek
  Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek..