JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dyrekcję szkół, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów na Mszę św. w piątek 22 czerwca o godz. 8.00.
 2. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki jest dzisiaj o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą numeru dokumenty (Dowód Tożsamości lub Paszport), na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
  Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 3. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie „Festynu Rodzinnego u św. Mikołaja”. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom. Wszystkim, którzy pomagali w pracach przygotowujących do festynu i w niedzielę podczas festynu. Wyrazy wdzięczności składamy młodzieży i rodzicom scholi dziecięcej, a szczególnie tym parafianom, którzy przynieśli ciasta dla wszystkich uczestników festynu.
 4. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 8 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
 5. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 6. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z Bogdanem Rymanowskim zatytułowany „Zdobyć Kreml”, o faworytach mundialu, stylach piłkarskich i szansach Polaków. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o męskim oblężeniu Częstochowy, czyli pielgrzymce mężczyzn na Jasną Górę w dniu ojca.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Romualda – opata,
  - w czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika.

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy dzisiaj na „Festyn Rodzinny u św. Mikołaja”, na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji.
 2. We wtorek 12 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00, J.E. Ks. kard. Kazimierz Nycz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla młodzieży i świadków bierzmowania jest w poniedziałek od godz. 17.30. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, która przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
 3. Ze względu na uroczystość bierzmowania we wtorek nie będzie czynna kancelaria po południu i nie będzie nabożeństwa do św. o. Pio.
 4. Młodzież, która we wtorek przyjmie sakrament bierzmowania zapraszamy razem ze swoimi rodzicami na wspólne spotkanie przy grillu, w sobotę o godz. 18.00 na placu przed domem katechetycznym.
 5. Spotkanie redakcji parafialnej gazetki Nicolaus w środę o godz. 20.00 w sali na plebani.
 6. W środę o godz. 19.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji 20-lecia Klubu Honorowych Krwiodawców Krwi „Puls” w Grójcu.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostry Franciszkanki Niepokalanki z Warszawy, które będą rozprowadzać książki o Eucharystii oraz kulcie Maryi Niepokalanej.
 9. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w przyszłą niedzielę 17 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą numeru dokumenty (Dowód Tożsamości lub Paszport), na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
 10. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zebraliśmy 2015 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Rozpoczęły się prace konserwatorsko-restauratorskie ołtarza głównego. Część elementów ołtarza została zdemontowana i oddana do pracowni konserwatorskiej. Prace nad renowacją ołtarza głównego wraz z obrazem „Chrystusa Ukrzyżowanego” potrwają do końca roku.
 12. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast kiosku parafialnym możemy nabyć tygodniki katolickie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o dywanach dla Jezusa, czyli jak przeżywają Boże Ciało w Spycimierzu. Natomiast w „Niedzieli” polecamy krótki przewodnik o Podlasiu.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,
  - w środę wspomnienie św. Antoniego,
  - w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Leokadia Mruk,
  - śp. Grzegorz Majewski,
  - śp. Zenon Wiśniewski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Obchodzimy dzisiaj Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. W całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Również jutro 4 czerwca przypada 30. rocznica konsekracji biskupiej Metropolity Warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego biskupa.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 6. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. Codziennie od Bożego Ciała do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje ku czci Najświętszego Sakramentu w ramach dawnej oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie procesji obrzęd błogosławieństwa wianków.
 8. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obwiązuje nas w tym dniu post, można spożywać pokarmy mięsne. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.
 9. Również w piątek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bartłomiej Warowny odprawi Mszę św. prymicyjną. Ks. Bartłomiej jako kleryk w 2016 roku odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy ministrantom, asyście kościelnej, bielankom. Wyrazy wdzięczności składamy osobom pomagającym przy budowaniu i ubieraniu ołtarzy oraz tym, którzy złożyli na ten cel ofiary. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
 11. W przyszłą niedzielę 10 czerwca zapraszamy na „Festyn Rodzinny u św. Mikołaja” na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20. Zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji. W dalszym ciągu zbieramy upominki od parafian na nagrody dla dzieci i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku. Ciasta przyjmujemy na plebani w sobotę lub w niedzielę przed południem.
 12. Spotkanie dla wolontariuszy i wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w pomoc przy festynie we wtorek o godz. 19.30 w domu parafialnym.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i uczestniczyli w tzw. majówkach. Msze św. z nabożeństwem majowym przy przydrożnych kapliczkach zostały odprawione: w Grudzkowoli, Kobylinie, Maciejowicach i Załączu.
 14. Za naszym pośrednictwem Krajowy Duszpasterz Ogrodników zaprasza 10 czerwca na XXXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Ogrodników na Jasną Górę. Program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 15. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w niedzielę 17 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą numeru dokumentu (Dowód Tożsamości lub Paszport), na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
 16. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast w kiosku parafialnym możemy nabyć tygodniki katolickie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o raporcie NIK o stanie szpitali. Natomiast w „Niedzieli”, polecamy artykuł o kardynale Stefanie Wyszyńskim jednym z ojców naszej wolności.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Bonifacego,
  - w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 z kościoła Miłosierdzia Bożego wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele św. Mikołaja. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Zdzisław Wojciechowski, Jezuita z Warszawy, spowiednik, rekolekcjonista, opiekun wspólnoty małżeństw „Małżeńskie Drogi”. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję oraz o udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów, bielanki, wszystkie grupy parafialne, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
 2. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i dodatkowe Msze św., bezpośrednio po zakończonej procesji oraz o godz. 21.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 i po południu 17.00 i 19.00. Zmiana Mszy św. po południu związana jest z uroczystym koncertem, który obędzie się w naszym kościele o godz. 18.00. W ramach Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na „Wieczór Polski” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva. W programie m.in. utwory Szymanowskiego, Paderewskiego, Chopina, Lutosławskiego i Kilara. Wstęp wolny, a dodatkowe informacje znajdziemy na plakatach w gablotach przed kościołem.
 3. Jutro 28 maja przypada 37. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. O godz. 18.00 Msza św. w intencji beatyfikacji ks. Prymasa.
 4. We wtorek o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego, będzie próba dla bielanek oraz wszystkich chętnych dziewczynek do sypania kwiatów podczas procesji w Boże Ciało.
 5. Od piątku przez cały tydzień w ramach dawnej oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczną ku czci Najświętszego Sakramentu.
 6. Również od piątku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zwane „nabożeństwami czerwcowymi”, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele o godz. 18.30.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 8. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 10. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na remont nawierzchni przed kościołem.
 11. Informacja dla wyjeżdżających z ks. Mariuszem na pielgrzymkę do Łowicza, Tumu i Łęczycy, wyjazd jest w sobotę o godz. 7.00.
 12. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 czerwca. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.
 13. Za tydzień w niedzielę, 3 czerwca będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. Tradycyjnie w tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek, na budowę Świątyni Opatrzności.
 14. Zapraszamy na „Piknik Rodzinny u św. Mikołaja”. W niedzielę 10 czerwca na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20 zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, sponsorów i darczyńców, którzy pragną wesprzeć wspólne rodzinne świętowanie. Zbieramy upominki od parafian na nagrody dla dzieci i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku.
 15. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o nowo mianowanych kardynałach przez papieża Franciszka, wśród których jest Polak abp Konrad Krajewski. Natomiast w „Niedzieli”, polecamy artykuł o niezłomnym Podlasiu w 200-lecie istnienia diecezji siedleckiej.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
  - we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  - w piątek wspomnienie św. Justyna.
 18. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Halina Waliszewska,
  - śp. Eugeniusz Bomba.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny i zarazem czas Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj wielką radość. Dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Świętej, pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach oraz ich rodzinach.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza w postaci kompletu sześciu ornatów.
 4. Dzieci, które dzisiaj przyjęły I Komunię Świętą będą miały Msze św. w ramach białego tygodnia, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 6. W środę po nabożeństwie majowym spotkanie wolontariuszy „Adoptuj dziadka” w domu katechetycznym.
 7. Od piątku po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę do Opatrzności Bożej, przygotowującą nas do XI Święta Dziękczynienia, które obchodzimy w tym roku w niedzielę 3 czerwca.
 8. Spotkanie duszpasterstwa „Magis” w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 9. Również w sobotę 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej w intencji naszych mam.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 6.30 Msza św. o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Piotra Skargi.
 11. Rocznica I Komunii św. za tydzień 27 maja na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Prosimy parafian niezwiązanych z tymi uroczystościami o wybór w tym dniu innych godzin Mszy św. W ten sposób ułatwimy rodzinom i gościom dzieci właściwe przeżycie tej uroczystości w naszym niewielkim kościele.
 12. Spowiedź dzieci przed pierwszą rocznicą Komunii św. w piątek 25 maja o godz. 16.00.
 13. Zapraszamy na tzw. „majówkę”, czyli Mszę św. z nabożeństwem majowym. W czwartek 24 maja o godz. 19.00 w Załączu, w piątek 25 maja o godz. 19.00 w Kobylinie i sobotę 26 maja o godz. 19.00 w Maciejowicach.
 14. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele Miłosierdzia Bożego wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele św. Mikołaja. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Zdzisław Wojciechowski, Jezuita z Warszawy, znany spowiednik i rekolekcjonista, opiekun wspólnoty małżeństw „Małżeńskie Drogi”.
 15. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i dodatkowe Msze św., bezpośrednio po zakończonej procesji oraz o godz. 21.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 i po południu 17.00 i 19.00. Zmiana Mszy św. po południu związana jest z uroczystym koncertem, który obędzie się w naszym kościele o godz. 18.00. W ramach Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na „Wieczór Polski” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva. W programie m.in. utwory Szymanowskiego, Paderewskiego, Chopina, Lutosławskiego i Kilara. Wstęp wolny, a dodatkowe informacje znajdziemy na plakatach w gablotach przed kościołem.
 16. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na „Piknik Rodzinny u św. Mikołaja”. W niedzielę 10 czerwca na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20 zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, sponsorów i darczyńców, którzy pragną wesprzeć wspólne rodzinne świętowanie. Zbieramy upominki od parafian na nagrody dla dzieci i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku.
 17. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem oraz mieszkańcom Odrzywołka, którzy przekazali na remont 730 zł.
 18. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „W brzuchu wieloryba”, o Europie, która miota się dziś między dumą i pogardą wobec własnej tradycji i kultury. Natomiast dzisiejszy numer „Niedzieli”, poświęcony jest trosce o życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci, w 50-lecie powstania encykliki „Humanae vite”.
 19. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,
  - w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.