SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem będzie błogosławieństwo kierowców i samochodów. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, będziemy się modlić o opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po drogach. Każdy kierowca otrzyma praktyczną pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa. Odpowiadając na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Misji możemy się włączyć w pomoc zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy. Dzięki „Akcji św. Krzysztofa” w ubiegłym roku zakupiono: 48 samochodów, 2 busy, 1 ambulans, 1 traktor, 1 motolotnie, 8 motocykli, 470 rowery, 2 łodzie i 4 silniki do łodzi i 30 wózków inwalidzkich. Zrealizowano 96 próśb polskich misjonarzy z 26 krajów. Ofiary składane przy poświeceniu pojazdów są przeznaczone na tegoroczną akcje św. Krzysztofa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i serdecznie dziękujemy za wsparcie misjonarzy.
 2. W piątek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 4. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Pawła Bijaka, proboszcza i budowniczego kościoła p.w. „Posłania Uczniów Pańskich” w Warszawie. Ks. Paweł będzie głosił Słowo Boże oraz zbierał dobrowolne ofiary na budowę kościoła.
 6. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Chrystianofobia po Polsku”, o dyskryminacji chrześcijan. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o centrum nędzy w środku Europy, czyli o największym romskim getcie w Europie.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek święto św. Brygidy,
  - we wtorek wspomnienie św.  Kingi,
  - w środę święto św. Jakuba – apostoła,
  - w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
 8. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Andrzej Kostecki.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniach od 22 do 29 lipca, obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Ta inicjatywa Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, łączy w sobie duszpasterską troskę o bezpieczne poruszanie się po drogach oraz pomoc polskim misjonarzom w zakresie środków transportu. Akcja św. Krzysztofa jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych. Podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Szczegóły akcji znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 2. W przyszłą niedzielę za wstawiennictwem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, a także samochodów i innych pojazdów mechanicznych.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 4. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 5. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o mocy szkaplerza. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany „Mam klucze do watykańskiego raju”. O szefie kluczników watykańskich, który codziennie otwiera i zamyka pomieszczenia z bezcennymi skarbami w Muzeum Watykańskim.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel,
  - w piątek wspomnienie bł. Czesława.
 7. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Bożena Żak,
  - śp. Barbara Drogosiewicz,
  - śp. Kazimiera Dobrzelak,
  - śp. Marianna Przednik.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 2. W piątek o godz. 19.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 3. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę do Lourdes, Montserrat i Barcelony. Pielgrzymkę rozpoczynamy 14 lipca w sobotę od Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy ogólnodostępnej na lotnisku Chopina w Warszawie.
 4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Polecamy Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną organizowaną przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz Warszawską Pielgrzymkę Pieszą organizowaną przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 5. Za naszym pośrednictwem Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa informuje, że w związku z zamkniętym Oddziałem Terenowym w Grójcu w dniach od 9 do 20 lipca, zapraszamy do oddawania krwi w ambulansie ustawionym na parkingu (przy parku) ul. Ks. Piotra Skargi 2, w terminach 11, 13, 18 i 20 lipca. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 6. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 7. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o ogłoszonym przez papieża nadzwyczajnym dniu refleksji i modlitwy poświęconym dramatycznej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Natomiast w „Niedzieli” polecamy wywiad z ks. Bogusławem Kowalskim, o religii i futbolu.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę święto św. Benedykta – patrona Europy,
  - w czwartek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
  - w piątek wspomnienie św. pustelników Andrzeja i Benedykta.
 9. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Kuna,
  - śp. Genowefa Swęd,
  - śp. Jerzy Sochaczewski,
  - śp. Kazimierz Prykiel.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 5. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 6. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 7. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Wakacje z książkami”, o dobrej lekturze na urlop. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o pierwszym nuncjuszu apostolskim w Polsce Achillesie Rattim, późniejszym papieżu Piusie XI.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek święto św. Tomasza – apostoła,
  - w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej – patronki dzieł misyjnych w Polsce.
 9. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Jolanta Pietrzak.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

UROCZYSTOŚĆ NARODZIN ŚW. JANA CHRZCICIELA
(DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA)

 1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Niech ten czas będzie okazją do odpoczynku, ale również do odkrywania Pana Boga w pięknie przyrody.
 2. Decyzją ks. Kard. Kazimierza Nycza z funkcji wikariusza naszej parafii został odwołany ks. Kamil Falkowski. Ks. Kamil został mianowany wikariuszem parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Pożegnanie księdza Kamila i podziękowanie za pracę w naszej parafii będzie w niedzielę 19 sierpnia.
 3. Jednocześnie ks. Kard. Kazimierz Nycz mianował wikariuszem naszej parafii ks. Pawła Komara, który obejmie swoje obowiązki w niedzielę 26 sierpnia.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 6. W piątek w uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, tradycyjnie ofiary składane w tym dniu na tacę są tzw. daniną św. Piotra, czyli wsparciem potrzeb Stolicy Apostolskiej.
 7. W piątek ze względu na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
 8. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 9. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na trwające remonty.
 10. Prosimy wszystkich kierowców, aby nie parkowali samochodów na nowo powstających trawnikach. Na tym etapie prac, wjazd na trawnik powoduje m.in. uszkodzenie systemu nawadniającego oraz wyrządza inne szkody. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i troskę o wspólne dobro.
 11. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 8 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
 12. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 13. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z Przemysławem Babiarzem zatytułowany „Nie lubię śpiewać w chórze”, o aktorstwie, sporcie i historii. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o powtarzaniu czarnej legendy zarzucającej kard. Augustowi Hlondowi antysemityzm.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie św. Ireneusza – biskupa,
  - w piątek uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła.