DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Serdecznie witamy księdza Pawła Komara, który decyzją ks. Kard. Kazimierza Nycza został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Życzymy ks. Pawłowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w posłudze kapłańskiej.
 2. Również serdecznie witamy kleryka Macieja Szkopińskiego z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, który przez miesiąc wrzesień będzie odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii.
 3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 4. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 5. Również w sobotę 1 września przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 7. Ofiary składane na tace w I niedzielę miesiąca przeznaczone są trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 8. Za tydzień w niedzielę 2 września, tradycyjnie w Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie odbędą się Dożynki Powiatu Grójeckiego. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Św. dziękczynnej o godz. 14.00, której będzie przewodniczył Metropolita Warszawski Jego Eminencja kardynał Kazimierz Nycz.
 9. Za naszym pośrednictwem Klub Honorowych Dawców Krwi „Puls” w Grójcu informuje o zbiórce krwi w ramach XI edycji ogólnopolskiej kampanii „Zbieramy krew dla Polski”. Krew będzie można oddać w sobotę 1 września w godz. 10-14 w ambulansie ustawionym na parkingu obok marketu Bricomarche przy ul. Medalowej w Grójcu.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla, Łańcuta, Jarosławia, Krasiczyna i Kolbuszowej. Wyjazd jest 8 września w sobotę powrót 10 września w poniedziałek. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii. Koszt pielgrzymki 360 zł.
 11. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W tym tygodniu rozpoczniemy kapitalny remont głównych schodów przed figurą Matki Bożej. Nowe schody zostaną wyłożone płytami z granitu strzegomskiego. Koszt inwestycji wyniesie ok. 200 000 tysięcy złotych. Na początku września rozpocznie się kapitalny remont chóru w Kościele. Zostaną zrobione nowe dębowe schody, wymienione zniszczone deski podłogi chóru (ok. 80%) oraz 20% desek w balustradzie. Zostaną przeprowadzone prace konserwatorskie –restauratorskie przy szafie organowej. Przybliżony koszt tej inwestycji to ok. 100 000 tysięcy złotych. W czasie remontu chóru, pan organista będzie grał na przenośnych organach przy bocznym ołtarzu. Również we września rozpocznie się gruntowny remont zakrystii ministranckiej, a także zostanie zainstalowany monitoring terenu wokół kościoła. Koszt tych prac to ponad 70 000 tysięcy złotych. Prosimy parafian o modlitwę w intencji rozpoczętej inwestycji oraz o wyrozumiałość związaną przejściowymi trudnościami zarówno z dojściem do kościoła jak i uczestnictwem w liturgii.
 13. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł poświęcony rodzinie według papieża Franciszka. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Apostolacie Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Polska jest 54. krajem na świecie, do którego z Brazylii przywieziono ikony w kształcie kapliczek z Matką Bożą Fatimską.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek wspomnienie św. Moniki,
  - we wtorek wspomnienie św. Augustyna,
  - w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 16. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Izabela Sankowska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Decyzją ks. Kard. Kazimierza Nycza z funkcji wikariusza naszej parafii został odwołany ks. Kamil Falkowski i mianowany wikariuszem parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Dziękujemy ks. Kamilowi za dotychczasową pracę i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty. Życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Matki Bożej.
 2. W środę w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z naszej parafii odbyła się pielgrzymka piesza do Lewiczyna. Około 450 pątników pielgrzymowało do Pani Ziemi Grójeckiej, Pocieszycielki Strapionych. Dziękujemy wszystkim za wspólny trud pielgrzymowania. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do osób, które pomagały w organizacji i przebiegu pielgrzymki.
 3. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 5. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Janie Matejce, malarzu polskiej wyobraźni. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o projekcie Dekalog. Idea projektu Dekalog przypomina o najważniejszych przykazaniach, które Bóg dał przez Mojżesza wszystkim ludziom, a o których coraz mniej Europejczyków pamięta.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek wspomnienie św. Bernarda,
  - we wtorek wspomnienie św. Piusa,
  - w środę wspomnienie NMP Królowej,
  - w piątek święto św. Bartłomieja.
 7. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Janusz Brzozowski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro o godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 4. 15 sierpnia obchodzimy święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej. Tego dnia oddajemy hołd poległym w obronie Ojczyzny i modlimy się za polskich żołnierzy oraz o bezpieczeństwo i pokój w naszej Ojczyźnie.
 5. Tradycyjnie 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, z naszej parafii wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej, Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie. Już dziś zapraszamy na wspólny pielgrzymkowy szlak, wyruszamy o godz. 9.00.
 6. Za naszym pośrednictwem Dowódca Garnizonu Grójec, Starosta Powiatu Grójeckiego oraz Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zapraszają 15 sierpnia na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Msza św. z asystą Wojska Polskiego zostanie odprawiona o godz. 10.30 w kościele Miłosierdzia Bożego w Grójcu.
 7. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 podziękujemy ks. Kamilowi za cztery lata pracy w naszej parafii. Jak już informowaliśmy decyzją ks. Kard. Kazimierza Nycza, ks. Kamil Falkowski został odwołany z funkcji wikariusza naszej parafii i mianowany wikariuszem parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie.
 9. Rozpoczął się drugi etap prac konserwatorskich i restauratorskich ołtarza głównego. Prace potrwają do końca listopada. Na czas remontu tabernakulum z Najświętszym Sakramentem zostało przeniesione do ołtarza bocznego św. Anny. Prosimy parafian o modlitwę w intencji trwających remontów oraz o wyrozumiałość związaną przejściowymi trudnościami.
 10. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o „Przystanku Jezus”, czyli o ewangelizacji na Woodstocku. Natomiast „Niedziela” przybliża nam temat 98. Rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,
  - w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  - w piątek wspomnienie św. Jacka,
 13. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Wanda Adamczyk.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. Tradycyjnie 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, z naszej parafii wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej, Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie. Już dziś zapraszamy na wspólny pielgrzymkowy szlak, wyruszamy o godz. 9.00.
 4. Parafia organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej. W programie zwiedzanie kościołów i zabytków m.in. Przemyśla, Łańcuta, Jarosławia, Krasiczyna, Kolbuszowej. Wyjazd jest 8 września w sobotę powrót 10 września w poniedziałek. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii. Koszt pielgrzymki 360 zł.
 5. Sierpień jest czasem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Polecamy wszystkich pielgrzymów opiece Matki Bożej, szczególnie pamiętając w modlitwie o pątnikach z naszej parafii.
 6. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 7. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Wiara z ukrycia”, o tragicznej historii katolików japońskich prześladowanych za wiarę przez ponad 250 lat. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o historycznych próbach i koncepcjach jednoczenia Europy.
 8. W sklepiku parafialnym można kupić biografię Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, franciszkanina, który żył i pracował w Kalwarii Pacławskiej. Jego sławę świętości propagował już przed II Wojną Światową św. Maksymilian Kolbe.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego,
  - w środę wspomnienie św. Dominika,
  - w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein,
  - w piątek święto św. Wawrzyńca,
  - w sobotę wspomnienie św. Klary.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W środę 1 sierpnia przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17.00 na Pl. Wolności zostanie odprawiona Msza św. polowa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji uczestników Powstania Warszawskiego.
 2. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 4. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 5. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na trwające remonty i inwestycje w kościele.
 6. Pragniemy poinformować parafian, że późnogotycka figura Chrystusa ukrzyżowanego, wisząca na drewnianym krzyżu w prezbiterium naszego kościoła, została oddana do Pracowni Badań i Konserwacji Zabytków w Warszawie. Prace konserwatorskie i restauratorskie pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków potrwają do końca roku. Koszt renowacji jednego z najstarszych zabytków w naszym kościele wyniesie 64200 zł.
 7. W ubiegłą niedzielę podczas święcenia pojazdów zebraliśmy na środki transportu dla Polskich misjonarzy 2947,65. Zebrane ofiary zostaną przekazane dla polskich misjonarzy pracujących w ponad 90 krajach świata. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
 8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 9. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 10. W czasie naszych urlopów i wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele. Z przykrością obserwujemy, że w ostatnim czasie wiele osób przychodzi do kościoła w nieodpowiednim stroju.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Dla wspólnego dobra”, o 25. rocznicy podpisania konkordatu między Polską a Stolicą Apostolską. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o 63 dniach chwały Powstania Warszawskiego.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli,
  - w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  - w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Danuta Sadkowska,
  - śp. Kazimiera Czerwińska,
  - śp. Ryszard Wielgosz.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....