DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od jutro rozpoczyna się październik – miesiąc, w którym czcimy Matkę Bożą rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele w godz. 18.30. Dzieci wraz rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 6. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 7. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebani.
 9. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 10. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 11. W przyszłą niedzielę 7 października zapraszamy wszystkich uczestników parafialnej pielgrzymki do Lourdes, Montserrat i Barcelony na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 16.00. Po Mszy św. druga część spotkania w domu katechetycznym.
 12. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty: schodów przed kościołem, choru, ołtarza głównego, zakrystii, renowacji figury Chrystusa ukrzyżowanego oraz chrzcielnicy.
 13. Niedzielę 7 października w godzinach 9.00 – 15.30 odbędzie się bieg ulicami Grójca. Organizatorzy za naszym pośrednictwem, informują
  o utrudnieniach w ruchu uliczny i przepraszają za utrudnienia. W godzinach 9.00 - 15.30 będzie zamknięta ul. Niepodległości na odcinku od ul. Jana Pawła II, a w godzinach 11.30 - 15.30 będą zamknięta trasa prowadząca ulicami: Zbyszewską, Piłsudskiego, Niepodległości i Słowackiego.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Nie wstydzę się koloratki”, o tym jak księża rozumieją swoje kapłaństwo. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o przyszłości Kościoła, czyli rozpoczynającym się w Rzymie synodzie biskupów zatytułowanym „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  - we wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
  - w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  - w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywa się Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin, podczas której jest sprawowany uroczysty obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jednocząc się duchowo z Jasną Górą, we wszystkich parafiach w Polsce modlimy się dziś szczególnie za małżeństwa i rodziny oraz odnawiane są przyrzeczenia małżeńskie. Po ogłoszeniach zapraszamy wszystkie pary małżeńskie – niezależnie od stażu małżeńskiego – do odnowienia swoich małżeńskich zobowiązań. Każda para małżeńska zostanie obdarowana pamiątką nawiązującą do tej uroczystości.
 2. Również dzisiaj rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18:00 w domu katechetycznym.
 3. We wtorek w kościele o godz. 19.00 będzie pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zapisali swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii.
 4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 5. W czwartek obchodzimy 406. rocznicę śmierci Sługi Bożego ks. Piotra Skargi zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy się modlić o dar jego beatyfikacji.
 6. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pamiątkowy obrazek z modlitwą do prywatnego odmawiania o dar beatyfikacji ks. Piotra Skargi.
 7. W piątek o godz. 18.00 będzie Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 8. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca w piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 9. Papież Franciszek powiedział na sierpniowym spotkaniu rodzin w Irlandii: Ojcowie i matki, dziadkowie i babcie, dzieci i wnuki: wszyscy są powołani do znalezienia rodzinie spełnienia miłości. Znalezienie miłości wymaga jednak poszukiwań, bowiem miłość nie dojrzewa bez ludzkiego wysiłku. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie proponuje dwa rodzaje zajęć, które są odpowiedzią na wezwanie papieża. Jednoroczne Studium Animacji Małżeńskiej, opartej głownie na warsztatach, przeznaczone jest dla par małżeńskich, które pragną pogłębiać tajemnice relacji rodzinnej. Druga propozycja to Dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny, które przygotowuje do pomocy w kursach przedmałżeńskich i w poradniach rodzinnych. Papieski Wydział Teologiczny zaprasza ponadto na studia magisterskie i podyplomowe dla katechetów, studia teologiczne, e-lerningowe, na Akademię Dziennikarstwa oraz dwuletni kurs Teologii dla zabieganych. Dokładne programy i terminy znajdziemy na stronie uczelni: www.pwtw.pl w odpowiednich zakładkach.
 10. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec informuje za naszym pośrednictwem o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie dla osób powyżej 60 roku życia zameldowanych na terenie Gminy i Miasta Grójec. Szczegółowe informacje na plakatach i w gablotach przed kościołem.
 11. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty: schodów przed kościołem, choru, ołtarza głównego, zakrystii, renowacji figury Chrystusa ukrzyżowanego oraz chrzcielnicy.
 12. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Test na księdza”, o tym jak rozpoznać kto nadaje się do kapłaństwa? Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o najpełniejszej biografii ks. Jerzego Popiełuszko.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
  - w piątek wspomnienie św. Wacława,
  - w sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Jan Biniszewski,
  - śp. Andrzej Sekuła,
  - śp. Feliks Świderski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Swoje praktyki duszpasterskie w naszej parafii kończy w tym tygodniu kleryk Maciej Szkopiński z Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie. Dziękujemy ks. Maciejowi za zaangażowanie i pomoc w pracy parafialnej. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 2. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas III Gimnazjum i VIII klas Szkoły Podstawowej. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców jest dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele.
 3. Jutro 17 września przypada 79. rocznica napaści sowieckiej na Polskę, tzw. IV rozbioru Polski, kiedy Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 z asystą Wojska Polskiego, udziałem władz samorządowych i kombatantów. Po Mszy św. przed pomnikiem Sybiraków na placu kościelnym będzie apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców.
 4. Spotkanie redakcji parafialnej gazetki Nicolaus jutro w poniedziałek o godz. 19.00 w sali na plebani. Zapraszamy chętnych do współpracy przy redagowaniu naszego parafialnego miesięcznika.
 5. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30 w sali na plebani. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 6. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zapisali swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii, będzie we wtorek 25 września o godz. 19.00 w kościele.
 7. Dzieci, wraz z rodzicami, zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, a młodzież na Mszę św. o godz. 17.00.
 8. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie będzie za tydzień w niedzielę 23 września o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Stowarzyszenie Misji Afrykańskich. Misjonarz o. Tomasz Zieliński z Tanzanii będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia dzieła misyjnego Kościoła poprzez zakup oryginalnych rękodzieł afrykańskich.
 10. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec informuje za naszym pośrednictwem o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie dla osób powyżej 60 roku życia zameldowanych na terenie Gminy i Miasta Grójec. Szczegółowe informacje na plakatach i w gablotach przed kościołem.
 11. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty: schodów przed kościołem, choru, ołtarza głównego, renowacji figury Chrystusa ukrzyżowanego oraz chrzcielnicy.
 12. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Na kolana”, o mocy i znaczeniu wypowiadania imienia Jezus. Natomiast w „Niedzieli” m.in. o świętym, który się nie starzeje oraz o wierze młodego pokolenia.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,
  - we wtorek święto św. Stanisława Kostki,
  - w piątek święto św. Mateusza.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Grażyna Hernik,
  - śp. Barbara Szwagrzyk,
  - śp. Bogdan Szymański.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas III Gimnazjum i VIII klas Szkoły Podstawowej. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców będzie w przyszłą niedzielę, 16 września po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele.
 2. Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej do wspólnoty ministrantów, by służyć Panu Bogu przy ołtarzy w naszej parafii. Pierwsze spotkanie po wakacjach dla ministrantów i kandydatów będzie w sobotę 15 września o godz. 9.30 w kościele. Zapisy i informacje u ks. Pawła Komara.
 3. Do 16 września w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii.
 4. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zapisali swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii, będzie we wtorek 25 września o godz. 19.00 w kościele.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność schola dziecięca. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, starszych i młodszych, grających i śpiewających. Próby są w każdy piątek o godz. 18.00 w sali na plebani.
 6. Dzieci, wraz z rodzicami, zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, a młodzież na Mszę św. o godz. 17.00.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek 13 września po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją.
 9. Również w czwartek po Nabożeństwie Fatimskim zapraszamy na pierwsze po wakacjach katechezy dla dorosłych. Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom naszych parafian rozpoczynamy nowy cykl formacyjny systematycznych katechez dla dorosłych. Proponujemy wykłady o tematyce religijnej i społecznej opartej na Katechizmie Kościoła Katolickiego.
 10. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 11. Spotkanie redakcji parafialnej gazetki Nicolaus w poniedziałek 17 września o godz. 19.00 w sali na plebani. Zapraszamy chętnych do współpracy przy redagowaniu naszego parafialnego miesięcznika.
 12. W poniedziałek 17 września przypada 79. rocznica napaści sowieckiej na Polskę, tzw. IV rozbioru Polski, kiedy Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 z asystą Wojska Polskiego, udziałem kombatantów i władz samorządowych. Po Mszy św. przed pomnikiem Sybiraków na placu kościelnym będzie apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców.
 13. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Kościół od nowa”, o kryzysach, wstrząsach i nowym odrodzeniu wspólnoty kościoła. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o niemieckiej operacji na pamięci o II Wojnie Światowej.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  - w piątek święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego,
  - w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę rozpoczynającą nowy rok szkolny.
 3. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 5. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30. Zachęcamy dzieci do praktykowania spowiedzi i komunii św. w pierwsze piątki miesiąca i prosimy rodziców o czuwanie nad ich praktykami religijnymi.
 7. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy
  w zakrystii lub kancelarii.
 8. W przyszłą niedzielę 9 września na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych.
 9. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie Wyższego Metropolitalnego Seminarium w Warszawie.
 10. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność schola dziecięca. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, starszych i młodszych, grających i śpiewających. Próby są w każdy piątek o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 11. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej, wyjeżdżamy w sobotę 8 września o godz. 7.00.
 12. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, za naszym pośrednictwem zaprasza na odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej członkom rodziny Kwapiszów, zamordowanym przez hitlerowców podczas II Wojny Światowej. Uroczystości odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 13.00 na ul. Mogielnickiej przy parkingu na zieleńcu.
 13. Związek Harcerstwa Polskiego w Grójcu obchodzi 100 – lecie istnienia. Za naszym pośrednictwem harcerze zapraszają na Jubileuszowy Zlot Hufca, który odbędzie się w dniach 7-9 września. W niedzielę 9 września zostanie odprawiona polowa Msza św. dla harcerzy na Rynku w Grójcu. Szczegółowy program zlotu znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 14. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 15. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do lektury gazetki parafialnej „Nicolaus”. Najnowszy numer można otrzymać przy wyjściu z kościoła.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o rodzinie w pogubionym świecie. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o drodze na ołtarze sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego,
  - w sobotę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 18. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Marianna Skarzyńska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….