TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Również dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na niezwykły Koncert Niepodległościowy. Posłuchamy utworów i pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestra OSP w Grójcu oraz scholi „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego.
 3. Jutro o godz. 17:00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18:00 Msza św. wypominkowa.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebani.
 5. W środę 7 listopada o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, organizowana przez społeczność Liceum Ogólnokształcącego i Starostwo Powiatowe w Grójcu z udziałem Wojska Polskiego, kombatantów i władz samorządowych.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Temat katechezy: „Czas ucieka, wieczność czeka”.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 8. W przyszłą niedzielę 11 listopada, w 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.30.
 9. Za naszym pośrednictwem Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędzie się w dniach 10 – 11 listopada 2018 r. W programie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w niedzielę 11 listopada o godz. 15.00 będzie uroczysta Msza w intencji Ojczyzny w kościele Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program obchodów znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem.
 10. W przyszłym roku z naszej parafii jest organizowana w dniach 29 lipca – 8 sierpnia pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Pielgrzymka trwa 11 dni, przelot jest samolotem do Tel Avivu, a następnie autokarem zwiedzanie Ziemi Świętej i Jordanii. W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem Jerozolimy, Betlejem, Kany Galilejskiej, Nazaretu, Hajfy, Petry, Góry Nebo, Masady, a także odpoczynek nad morzem Martwym. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 11. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. Za złożone owoce w minionym tygodniu dziękujemy mieszkańcom indywidualnym darczyńcom z Odrzywołka i Kobylina.
 12. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 13. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy rozmowę o tym, jak przygotować się na dobrą śmierć. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany „Musi wyboleć do końca”, o tym jak przetrwać żałobę.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  - w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego.
 16. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Teresa Kalicińska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę, już po raz dziesiąty, obchodzimy w całym kraju Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wyrazem naszej solidarności jest modlitwa oraz zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
 2. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy w tym dniu wszystkich tych, którzy wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywanie z Bogiem. Tego dnia Msze Św. w kościele o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. O godz. 18.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wypominki za zmarłych. Msze św. na cmentarzach: o godz. 12.30 na starym cmentarzu, a o godz. 14.00 na nowym cmentarzu.
 3. Od 1 do 8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny pod warunkiem pobożnego nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 4. W piątek 2 listopada Wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Msze św. w kościele odprawiane będą o godz.: 6.30, 7.30, 10.00, 17.00 oraz 18.00. Natomiast na starym cmentarzu przy ul. Mszczonowskiej o godz. 15.00 zapraszamy na procesję żałobną, podczas której będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 modlimy się czytając podane imiona zmarłych, natomiast o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w tych intencjach. W wypominkach jednorazowych w od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych polecanych w modlitwie.
 6. Przypominamy, że w oparciu o przepisy prawa kanonicznego, ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych z dn. 31 stycznia 1959 roku (Dz. Ust. Nr 47, poz. 298 z późniejszymi zmianami, oraz ustawy konkordatowej z dn. 28 lipca 1998 roku (Dz. Ust. Nr 51, poz. 318) i regulaminem cmentarza, istnieje obowiązek uiszczenia opłaty za groby i miejsca cmentarne po upływie 20 lat od terminu poprzedniej wpłaty. Jest to opłata za korzystanie z substancji cmentarza, tj. wywóz śmieci, prace porządkowe, dostęp do bieżącej wody, pielęgnacja i ewentualna wycinka drzew i krzewów, remonty oraz inwestycje na cmentarzu.
 7. W czwartek ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych nie ma comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.30, a na Mszę św. o godz. 17.00. Zmiana godziny spowiedzi i Mszy św. dla dzieci jest związana z modlitwą za zmarłych i procesją żałobną na cmentarzu o godz.15.00.
 9. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 10. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 11. Z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, dzisiaj po każdej Mszy św. rozprowadzane są przez Akcję Katolicką Świece Niepodległości. Jest to miniatura Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej. To wyjątkowa pamiątka 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do zapalenia świecy w naszym domu 11 listopada o symbolicznej godzinie 19.18 i zjednoczenia się we wspólnej modlitwie za wolną Ojczyznę, słowami Aktu Dziękczynienia Polski dołączonego do świecy. Dobrowolne ofiary z zakupu świecy są przeznaczone na kontynuację prac powstającego Sanktuarium Opatrzności Bożej.
 12. W przyszłym roku z naszej parafii jest organizowana w dniach 29 lipca – 8 sierpnia pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Pielgrzymka trwa 11 dni, przelot jest samolotem do Tel Avivu, a następnie autokarem zwiedzanie Ziemi Świętej i Jordanii. W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem Jerozolimy, Betlejem, Kany Galilejskiej, Nazaretu, Hajfy, Petry, Góry Nebo, Masady, a także odpoczynek nad morzem Martwym. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 13. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na Koncert Niepodległościowy. W niedzielę 4 listopada o godz. 18.00 posłuchamy utworów i pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestra OSP w Grójcu oraz scholi „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu.
 14. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. Za złożone owoce w minionym tygodniu dziękujemy mieszkańcom Odrzywołka i Mieczysławówki.
 15. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o pomocy dla zmarłych, czyli promocji nie z tej ziemi. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł o Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych,
  - w piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 18. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Zdzisław Matracki,
  - śp. Henryk Szcześ,
  - śp. Teresa Kłysz.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Niedziela Misyjna w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny, któremu towarzyszą słowa „Pełni Ducha i posłani”.
 2. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone jest badanie niedzielnych praktyk religijnych. Polega ono na liczeniu wiernych obecnych na Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św. Takie liczenie zostanie przeprowadzone w dzisiejszą niedzielę. Prosimy o wyrozumiałość.
 3. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, zapraszamy na uroczysta Mszę św. o godz. 18.00.
 4. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 5. Spotkanie wspólnoty małżeństw w czwartek o godz. 19.30 w sali na plebani. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 7. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.
 8. W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski, podczas zbiórki do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, zebraliśmy 4248,90 zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 9. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. W imieniu kleryków dziękujemy mieszkańcom Grudzkowoli oraz indywidualnym darczyńcom za owoce złożone w minionym tygodniu.
 10. Z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, w przyszłą niedzielę zostaną rozprowadzane przez Akcję Katolicką Świece Niepodległości. Jest to miniatura Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej. To wyjątkowa pamiątka 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do zapalenia świecy w naszym domu 11 listopada o symbolicznej godzinie 19.18 i zjednoczenia się we wspólnej modlitwie za wolną Ojczyznę, słowami Aktu Dziękczynienia Polski dołączonego do świecy.
 11. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na Koncert Niepodległościowy. W niedzielę 4 listopada o godz. 18.00 posłuchamy utworów i pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestra OSP w Grójcu oraz scholi „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego.
 12. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 modlimy się czytając podane imiona zmarłych, natomiast o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w tych intencjach. W wypominkach jednorazowych w od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych polecanych w modlitwie.
 13. Przypominamy, że w oparciu o przepisy prawa kanonicznego, ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych z dn. 31 stycznia 1959 roku (Dz. Ust. Nr 47, poz. 298 z późniejszymi zmianami, oraz ustawy konkordatowej z dn. 28 lipca 1998 roku (Dz. Ust. Nr 51, poz. 318) i regulaminem cmentarza, istnieje obowiązek uiszczenia opłaty za groby i miejsca cmentarne po upływie 20 lat od terminu poprzedniej wpłaty. Jest to opłata za korzystanie z substancji cmentarza, tj. wywóz śmieci, prace porządkowe, dostęp do bieżącej wody, pielęgnacja i ewentualna wycinka drzew i krzewów, remonty oraz inwestycje na cmentarzu.
 14. W przyszłym roku z naszej parafii jest organizowana w dniach 29 lipca – 8 sierpnia pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Pielgrzymka trwa 11 dni, przelot jest samolotem do Tel Avivu, a następnie autokarem zwiedzanie Ziemi Świętej i Jordanii. W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem Jerozolimy, Betlejem, Kany Galilejskiej, Nazaretu, Hajfy, Petry, Góry Nebo, Masady, a także odpoczynek nad morzem Martwym. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 15. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Zbezczeszczenie”, o godnym przyjmowaniu Komunii św. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o rozpoczynającym się Tygodniu Misyjnym w Kościele.
 17. Dzisiejsza niedziela jest dniem wyborów samorządowych, prośmy o dary Ducha Świętego dla nas wszystkich głosujących, by nasze wybory były mądre i odpowiedzialne. Za naszym pośrednictwem PKW przekazuje informację dla wyborców, że uległa zmianie siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 3 w Grójcu: z siedziby Powiatowego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Grójcu ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 4 na Grójecki Ośrodek Kultury w Grójcu ul. Józefa Piłsudskiego 3.
 18. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Stanisław Surmecki,
  - śp. Sebastian Brzyski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu dzisiejszym w całej Polsce obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy św. przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. We wtorek przypada 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyłę na papieża. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II.
 3. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebanii.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczorne zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Temat katechezy: „Dlaczego nie wszystko jedno w jakiego Boga wierzę?”.
 5. W przyszłą niedzielę w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
 6. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. W imieniu kleryków dziękujemy za życzliwość i wsparcie.
 7. Rusza kolejna edycja „Adoptuj dziadka”. To propozycja skierowana do młodzieży, która w ramach wolontariatu, chce odwiedzać starsze, samotne osoby przebywające w Parafialnym Domu Pomocy Społecznej. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w środę 17 października o godz. 16.00 w sali na plebanii. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Pawła Komara.
 8. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Jest także możliwość zarezerwowania terminu zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Przyjmowanie intencji mszalnych oraz rezerwacje terminów ślubów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Obydwa tygodniki poświęcają wiele miejsca przypadającej we wtorek 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Teresy z Avila,
  - we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  - w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
  - w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty,
  - w piątek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki,
  - w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego.
 12. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Jerzy Kordas.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek wyjątkowo nie będzie „katechezy dla dorosłych”. Zapraszamy na katechezę w przyszły czwartek 18 października po nabożeństwie różańcowym. Za zmianę terminu przepraszamy.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 5. W sobotę 13 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 6. Trwa październik – miesiąc, w którym czcimy Matkę Bożą rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci wraz z rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 7. Rusza kolejna edycja „Adoptuj dziadka”. To propozycja skierowana do młodzieży, która w ramach wolontariatu, chce odwiedzać starsze, samotne osoby przebywające w Parafialnym Domu Pomocy Społecznej. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w środę 17 października o godz. 16.00 w sali na plebanii. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Pawła Komara.
 8. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Jest także możliwość zarezerwowania terminu zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Przyjmowanie intencji mszalnych oraz rezerwacje terminów ślubów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę 14 października przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W całej Polsce w tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 10. Za naszym pośrednictwem Dyrekcja Szkół Specjalnych w Grójcu im. Ks. J. Twardowskiego informuje i zaprasza w piątek 12 października „Pierwszą Pieszą Pielgrzymkę Środowisk Niepełnosprawnych” do Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 11. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty: schodów przed kościołem, choru, ołtarza głównego, zakrystii, renowacji figury Chrystusa ukrzyżowanego oraz chrzcielnicy.
 12. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”, o najważniejszym śledztwie dziennikarskim w dziejach. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o DNA współczesnej młodzieży oraz o zbliżającym się kolejnym Dniu Papieskim.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Adela Byliniak,
  - śp. Janina Grzywacz,
  - śp. Teresa Łach,
  - śp. Władysław Cecelski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….