UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Ministranci przed kościołem po każdej Mszy św. rozprowadzają kadzidło i kredę. Składane ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki. Dziękujemy za wsparcie naszej Służby Liturgicznej Ołtarza.
 3. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz czwarty w Grójcu odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się we wspólne świętowanie. Wyruszamy w kolorowym orszaku o godz. 13.00 z placu przy kościele Miłosierdzia Bożego. Zakończenie orszaku na pl. Wolności, gdzie będą jasełka i wspólne kolędowanie.. Zachęcamy wszystkich, aby wychodząc z kościoła wzięli przygotowane korony.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 5. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: „Wezwani do jedności. Po co nam ekumenizm?”
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 7. Dziecięca schola parafialna „Iskierki św. Mikołaja” zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie będzie w niedzielę 13 stycznia o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 9. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast kiosku parafialnym możemy nabyć tygodnik katolicki. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o dramacie pozbywaniu się w Europie kościołów i zmianie ich przeznaczenia. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o szukaniu Boga w codzienności.
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 07.01 od godz. 16.00
  ul. Polna – 2 księży
  ul. Kozietulskiego 1 – 1 ksiądz
  ul. Kozietulskiego 3 – 1 ksiądz
  Wtorek 08.01 od godz. 16.00
  ul. Brzozowa 15 – 1 ksiądz
  ul. Brzozowa – 2 księży
  ul. Starostwo 1a – 1 ksiądz
  Środa 09.01 od godz. 16.00
  os. Polna 1 – 2 księży
  os. Polna 5 – 1 ksiądz
  Czwartek 10.01 od godz. 16.00
  os. Polna 2 – 2 księży
  ul. Starostwo 2 – 1 ksiądz
  Piątek 11.01 od godz. 16.00
  os. Polna 3 – 2 księży
  os. Polna 6 – 1 ksiądz
  ul. Starostwo – 1 ksiądz
  Sobota 12.01 od godz. 9.00
  Odrzywołek (bez bloków i Dobryszewa) – 4 księży
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę, 12 stycznia na godz. 8.45, które zawiozą księży do Odrzywołka. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 11. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marian Giszka,
  - śp. Marek Rup.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Jutro wigilia Bożego Narodzenia.  Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 6.30. W wigilię nie będzie Mszy św. o 7.30 i 18.00. Zachęcamy, aby w wigilię zachować wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Niech w gronie rodziny nie zabraknie wspólnej modlitwy, połamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. O północy zapraszamy na uroczystą Mszę św. zwaną Pasterką.
 2. Ofiary składane na tacę podczas pasterski będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą.
 3. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o 6.30. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę 8, 9.30, 11, 12.30, 17.00 i 19.00.
 4. W drugi dzień świat Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. W czwartek o godz. 18:00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 6. Można jeszcze nabyć w parafialnym sklepiku świecę z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.
 7. Poświęcony opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do nabywanie opłatka w kościele. Jest to wyrazem naszej łączności ze wspólnotą parafialną.
 8. Polecamy zakup świątecznych tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Do „Niedzieli” dołączony jest śpiewnik i płyta z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Natomiast „Gość Niedzielny” oferuje ponad 130 świątecznych stron podwójnego numeru tygodnika.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę święto św. Szczepana,
  - w czwartek święto św. Jana Ewangelisty,
  - w piątek święto świętych Młodzianków męczenników.
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy po świętach.
  Piątek 28.12, od godz. 16.00
  ul. Kasztanowa – 2 księży
  ul. Polna 5 – 1 ksiądz
  ul. Polna 5a – 1 ksiądz
  Sobotę 29.12, od godz. 9.00
  Słomczyn – 4 księży
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 29 grudnia na godz. 8.45, które zawiozą księży do Słomczyna. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 11. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Halina Maliszewska,
  - śp. Tadeusz Sitarek,
  - śp. Sławomir Muranowicz,
  - śp. Aleksander Wojciechowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę podczas każdej Mszy Św. Zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych adwentowych dniach modlitwy i skupienia.
 2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.
 3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: Życie Konsekrowane – Boży szaleńcy czy dezerterzy?
 4. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w piątek po Mszy św. w sali na plebani.
 5. W sobotę 22 grudnia od godz. 9.00 będzie możliwość spowiedzi i Komunii św. dla chorych i starszych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Prosimy zgłaszać takie osoby do zakrystii lub kancelarii.
 6. Zapraszamy na „Kiermasz Świąteczny”. Po każdej Mszy św. przed kościołem dzieci ze scholii parafialnej przygotowały ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na fundusz scholii dziecięcej.
 7. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritasu można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 8. Poświęcony opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do nabywanie opłatka w kościele jest to wyrazem naszej łączności ze wspólnotą parafialną.
 9. Przed nami 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem Papież Franciszek wybrał jako miejsce spotkania Panamę. Długa odległość większości uniemożliwia w uczestniczeniu w tym wydarzeniu. Dlatego Ksiądz Kardynał zaprasza wszystkich młodych, którzy chcą doświadczyć żywego Kościoła w łączności z Papieżem i młodzieżą całego świata na „Panamę w Warszawie.” Wydarzenie te odbędzie się w niedzielę 27 stycznia 2019 r. w Świątyni Opatrzności Bożej. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd. O szczegółach i zapisach można dowiedzieć się u ks. Pawła Komara.
 10. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła? Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł o Kościele na wschodzie zatytułowany „Kropla wiary we Lwowie”.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy,
  - w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła.
 12. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Czwartek 13.12 od godz. 16.00
  ul. Wiśniowa – 1 ksiądz
  ul. Lipowa – 1 ksiądz
  ul. Głogowa – 1 ksiądz
  Piątek 14.12 od godz. 16.00
  ul. Batalionów Chłopskich – 4 księży
  Sobota 15.12 od godz. 9.00
  ul. Janówek – 2 księży
  Poniedziałek 17.12 od godz. 16
  ul. Kasztanowa 1 – 2 księży
  ul. Klonowa – 1 ksiądz
  Wtorek 18.12 od godz. 16.00
  ul. Kasztanowa 3 – 2 księży
  ul. Wierzbowa, ul. Akacjowa, ul. Topolowa, ul. Jarzębinowa – 1 ksiądz
  Środa 19.12 od godz. 16.00
  ul. Kasztanowa 28 – 2 księży
  ul. Orzechowa, ul. Dębowa – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 15 grudnia na godz. 8.45, które zawiozą księży do Janówka. Z góry dziękujemy za życzliwość.

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa zarówno na końcu czasów jak i podczas świat Bożego Narodzenia. W Adwencie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane o godz. 6.30.
 2. Dzisiaj o godz. 12:30 suma odpustowa z okazji patrona naszej parafii św. Mikołaja. Uroczystej liturgii będzie przewodniczył ks. dr Janusz Bodzon, kanclerz Kurii Metropolitalnej warszawskiej. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebani.
 5. W czwartek Uroczystość św. Mikołaja – patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 18.00. W uroczystość św. Mikołaja przez cały dzień od godz. 8.00 do 20.00, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do prywatnej modlitwy uwielbienia Pana Boga w Najświętszym Sakramencie.
 6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 6.30; 7.30; 11:00 i 18.00. W samo południe od godz. 12 do 13 zapraszamy na „Godzinę Łaski”. Jest to na całym świecie godzina wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji nawrócenia grzeszników.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 8. W przyszłą niedzielę 9 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na każdej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi o. Alard Maliszewski, franciszkanin z Kłodzka. Prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich, bliskich, przyjaciół i znajomych.
 9. Poświęcony opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do nabywanie opłatka w kościele jest to wyrazem naszej łączności ze wspólnotą parafialną.
 10. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu będziemy obchodzili XIX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wyrazem naszej solidarności jest modlitwa oraz zbiórka przed kościołem dobrowolnych ofiar do puszek.
 11. W przyszła niedzielę zapraszamy na „Kiermasz Świąteczny”. Dzieci ze scholi parafialnej przygotowały stroiki bożonarodzeniowe. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na fundusz scholi dziecięcej.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną z naszej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Pielgrzymka jest w dniach 29 lipca – 8 sierpnia 2019 r. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Ziemi Świętej i Jordanii. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 13. Przed nami 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem Papież Franciszek wybrał jako miejsce spotkania Panamę. Długa odległość większości uniemożliwia w uczestniczeniu w tym wydarzeniu. Dlatego Ksiądz Kardynał zaprasza wszystkich młodych, którzy chcą doświadczyć żywego Kościoła w łączności z Papieżem i młodzieżą całego świata na „Panamę w Warszawie.” Wydarzenie te odbędzie się w niedzielę 27 stycznia 2019 r. w Świątyni Opatrzności Bożej. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd. O szczegółach i zapisach można dowiedzieć się u ks. Pawła Komara. Liczba miejsc ograniczona.
 14. Nasza parafia we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu przygotowuje paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Można włączyć się w dzieło pomocy zatytułowane „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Każdy z nas może otrzymać aniołka z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotuje świąteczną paczkę. Aniołki znajdują się przy bocznym ołtarzu. Paczki prosimy przynosić do zakrystii do 15 grudnia. Na świątecznej paczce należy w widocznym miejscu wpisać numer znajdujący się na aniołku. Zachęcamy do włączenia się w dar serca okazany dzieciom.
 15. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritasu można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 16. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast w kiosku parafialnym możemy nabyć tygodniki katolickie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
  - w czwartek uroczystość św. Mikołaja biskupa – patrona naszej parafii.
  - w piątek wspomnienie św. Ambrożego,
  - w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 18. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie jest czynna popołudniami.
  Poniedziałek 3.12
  ul. Lewiczyńska 7b, 8, 10, 12 – 3 księży
  Wtorek 4.12
  ul. Lewiczyńska strona parzysta i nieparzysta – 4 księży
  Środa 5.12
  ul. Gwardzistów – 2 księży
  ul. Drogowców – 1 ksiądz
  ul. Morelowa – 1 ksiądz
  Sobota 8.12
  ul. Lewiczyńska za obwodnicą – 1 ksiądz
  Marianów – 1 ksiądz
  Czwartek 13.12
  ul. Wiśniowa – 1 ksiądz
  ul. Lipowa – 1 ksiądz
  ul. Głogowa – 2 księży
  Piątek 14.12
  ul. Batalionów Chłopskich – 4 księży
  Sobota 15.12
  ul. Janówek – 2 księży
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 8 grudnia na godz. 8.45, które zawiozą księży do miejscowości poza Grójcem. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 19. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Jakub Szymanowicz.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
 2. Młodzież z naszego duszpasterstwa zaprasza do kawiarenki znajdującej się w domu katechetycznym. Dzisiaj po każdej Mszy św. organizatorzy zapewnią słodkie niespodzianki dla każdego, niezależnie od wieku i upodobań. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcenie opłatków. Dzielenie się opłatkiem symbolizuje jedność i wzajemną miłość. Nabywanie poświęconego opłatka w kościele jest wyrazem łączności ze wspólnotą parafialną. Opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św.
 3. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w środę podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 4. Również we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00, spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 5. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 7. W sobotę o godz. 7:30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebani.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12:30, z okazji patrona parafii św. Mikołaja. Liturgii będzie przewodniczył ks. dr Janusz Bodzon, kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 10. Ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 11. Nasza parafia we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu przygotowuje paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Można włączyć się w dzieło pomocy zatytułowane „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Każdy z nas może otrzymać aniołka z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotuje świąteczną paczkę. Aniołki znajdują się przy bocznym ołtarzu. Paczki prosimy przynosić do zakrystii do 15 grudnia. Na świątecznej paczce należy w widocznym miejscu wpisać numer znajdujący się na aniołku. Zachęcamy do włączenia się w dar serca okazany dzieciom.
 12. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej zwane „Roratami”, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
 13. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 14. Od poniedziałku 3 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami.
  Poniedziałek 3.12
  ul. Lewiczyńska 7b, 8, 10, 12 – 3 księży
  Wtorek 4.12
  ul. Lewiczyńska strona parzysta i nieparzysta – 4 księży
  Środa 5.12
  ul. Gwardzistów – 2 księży
  ul. Drogowców – 1 ksiądz
  ul. Morelowa – 1 ksiądz
  Sobota 8.12
  ul. Lewiczyńska za obwodnicą – 1 ksiądz
  Marianów – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 8 grudnia na godz. 8.45, które zawiozą księży do miejscowości poza Grójcem. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 15. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o Benedykcie XV, papieżu naszej niepodległości. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Król Kosmosu”, o Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata.
 16. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w piątek święto św. Andrzeja, apostoła.
 17. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Joanna Przybysiak,
  - śp. Hanna Pietrzak.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….