III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie jest dzisiaj o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 2. Od poniedziałku do środy będą trwały rekolekcje szkolne dla młodzieży Gimnazjum, 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Rekolekcje poprowadzą klerycy z Warszawskiego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji młodzieży uczestniczących w rekolekcjach, a rodziców prosimy o zapewnienie pełnego udziału swoim dzieciom w tych wyjątkowych lekcjach.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebanii.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 5. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Adorację Krzyża, przygotowaną przez młodzież z duszpasterstwa naszej parafii.
 6. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca w piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 7. W najbliższą sobotę 30 marca o godz. 16.00 będzie odbiór strojów dla dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii Świętej. Dotyczy to osób, które zgłosiły poprawki lub złożyły dodatkowe zamówienie.
 8. Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy, w sobotę 13 kwietnia na Diecezjalny Dzień Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Informacje i zapisy u ks. Pawła Komara.
 9. W ubiegłą niedzielę w czasie zbiórki do puszek w ramach pomocy dla misjonarzy, zebraliśmy 3490 zł. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.
 10. Dziękujemy mieszkańcom Grudzkowoli za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mieszkańcy przekazali na ten cel 250 zł.
 11. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 12. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Polakach, którzy ratowali Żydów zatytułowany: „Śmierć za chleb powszedni”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Dniu Świętości Życia.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 15. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Mirosława Kot,
  - śp. Ewelina Parakowska,
  - śp. Ryszard Kępka.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele w Polsce jest obchodzona jako niedziela pomocy misjonarzom – „Ad Gentes”. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć dobrowolne ofiary do puszek. Za życzliwość i ofiarność w imieniu misjonarzy z góry składamy serdeczne podziękowania.
 2. W Wielkim Poście w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci na godz. 16.30, dorosłych na godz. 17.15, a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.15.
 3. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie będzie za tydzień w niedzielę 24 marca o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 4. W ubiegłą niedzielę wolontariusze Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebrali do puszek 4710 zł. Zebrane fundusze będą przeznaczone na zorganizowanie wyjazdów wakacyjnych polskim dzieciom mieszkającym w Rumunii.
 5. W piątek 29 marca o godz. 19.00 zapraszamy na Adorację Krzyża, przygotowaną przez młodzież z duszpasterstwa naszej parafii.
 6. Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy, w sobotę 13 kwietnia na Diecezjalny Dzień Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Informacje i zapisy u ks. Pawła Komara.
 7. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 8. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o współczesnej jałmużnie, która niejedno ma imię. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o dniu modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
 10. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 11. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Jerzy Sztyk.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post, czas przygotowania do najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
 2. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci na godz. 16.30, dorosłych na godz. 17.15, a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.15.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: Czy święty Kościół jest święty?
 5. W piątek spotkanie wspólnoty małżeństw o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
 6. W przyszłą niedzielę będzie ogólnopolska zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
 7. Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy, w sobotę 13 kwietnia na Diecezjalny Dzień Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Informacje i zapisy u ks. Pawła Komara.
 8. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o dialogu jako wyrazie miłości, kryzysach w małżeństwie i przebaczeniu. Mówią o tym w wywiadzie twórcy „Spotkań Małżeńskich” Irena i Jerzy Grzybowscy. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Pontyfikat, który wciąż zaskakuje”, o papieżu Franciszku w 6. Rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.
 9. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Stanisława Erber,
  - śp. Magdalena Chmurzewska,
  - śp. Emilia Wielgosz.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Również dzisiaj obchodzimy 12. rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a jutro 4 marca dzień imienin Ks. Kardynała, pamiętajmy w modlitwach w intencji Pasterza naszej archidiecezji.
 3. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 5. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 7. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu czas przygotowania do obchodów Paschalnego Misterium, czyli najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Cały Wielki Post jest czasem pokuty i nawrócenia. Jest wezwaniem do odwrócenia się od siebie po to, aby skierować się ku Bogu.
 8. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie spożywanych pokarmów. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
 9. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci na godz. 16.30, a dorosłych na godz. 17.15. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.15.
 10. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. wolontariusze Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary. Zebrane fundusze będą przeznaczone na zorganizowanie wyjazdów wakacyjnych polskim dzieciom mieszkającym w Rumunii.
 11. Zakończyliśmy wizytę duszpasterska w naszej parafii. Zapukaliśmy do 4821 mieszkań, zostaliśmy przyjęci w 3048 mieszkaniach. 1773 lokale zastaliśmy zamknięte lub mieszkańcy nie życzyli sobie kolędy. Zostaliśmy przyjęci przez 63% mieszkańców parafii. Tym, którzy nas przyjęli, dziękujemy za życzliwość, wspólną modlitwę, gotowość do rozmowy i za złożone ofiary na kościół. Przekazali państwo podczas wizyty duszpasterskiej 122495 zł, które w całości będą przeznaczone na spłatę odłożonych płatności za remonty i inwestycje w ubiegłym roku.
  Koszt wszystkich prac w ubiegłym roku wyniósł ponad 1 200 000 tyś. zł. Zostały wykonane następujące prace: wymiana nawierzchni przed kościołem, remont kapitalny głównych schodów przed kościołem, zamontowanie podjazdu dla niepełnosprawnych, zamontowanie monitoringu terenu wokół kościoła, zagospodarowanie terenów zielonych przed kościołem i na dolnym parkingu, wymiana instalacji wodnej, kapitalny remont zakrystii, renowacja konserwatorsko - restauratorska ołtarza głównego, zabytkowej chrzcielnicy, późnogotyckiej figury Chrystusa ukrzyżowanego, renowacja szafy organowej, kapitalny remont chóru parafialnego, montaż nowych dębowych schodów na chór, remonty w domu katechetycznym, prace inwentaryzacyjne na cmentarzu oraz inne mniejsze inwestycje i remonty.
 12. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 13. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Czy jest co rozdzielać?”, o relacjach państwa i kościoła. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o trudnych relacjach między Polską, a Izraelem.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Irena Majcher,
  - śp. Anna Skonieczna,
  - śp. Roman Zieliński.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1.  Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 2. W środę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 3. Osoby dorosłe, które nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania zapraszamy na cykl spotkań przygotowujących do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie w najbliższą w środę 27 lutego o godz. 19:00 w sali na plebani.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 5. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 7. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebani.
 8. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Ofiary składane na tace w I niedziele miesiąca przeznaczone są na remonty i inwestycje w parafii.
 9. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Do końca maja prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę oraz podanie aktualnego numeru paszportu. Wszyscy, którzy wyrabiają nowy paszport prosimy o załatwienie formalności do końca maja.
 10. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Savoir-vivre w Kościele”, co wolno, a czego nie należy robić w murach świątyni ? Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o miłości do Kościoła i Ojczyzny, Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 11. Kończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Plan na ostatnie trzy dni.
  Poniedziałek 25.02 od godz. 16.00
  ul. Laskowa i ul. Słoneczna – 2 księży
  ul. Maratońska 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23 – 2 księży
  Wtorek 26.02 od godz. 16.00
  ul. Maratońska 25, 27, 29, 31, 35 – 3 księży
  ul. Olimpijska 6, 10 a, 12 – 1 ksiądz
  Środa 27.02 od godz. 16.00
  W środę 27 lutego od godz. 16.00 będzie termin dodatkowy dla tych wiernych, którzy z różnych względów nie mogli nas przyjąć, a proszą o wizytę duszpasterską. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Leokadia Surowiec,
  - śp. Edward Rączkowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….