UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dziś z racji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12:30 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania.
 2. Przypominamy, że w tym roku odpusty zupełne za wiernych zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. Do końca listopada przyjmujemy także wypominki za zmarłych.
 3. W piątek na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o beatyfikację Ks. Piotra Skargi, w sobotę – o rychłe wyniesienie na ołtarze Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego
 4. Za tydzień w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Przez cały Adwent w dni powszednie poranne Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 6:30. Zapraszamy!
 5. Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek Adwentu rozpoczynała się w naszej parafii wizyta duszpasterska. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną „kolęda” zostaje zawieszona. Będziemy informować, w jakim terminie możliwe będą duszpasterskie odwiedziny parafian.
 6. W niedzielę 6 grudnia, święto patronalne naszej parafii. Tego dnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Większa ilość Mszy św. z naukami umożliwi zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
 7. We współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu rozpoczynamy coroczną akcję „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” polegającą na przygotowaniu paczek świątecznych dla ubogich dzieci. Z drzewka przy bocznym ołtarzu zabieramy aniołka z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotujemy świąteczną paczkę. Na paczce należy
  w widocznym miejscu wpisać numer znajdujący się na aniołku. Paczki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do niedzieli 13 grudnia. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję!
 8. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych. Opłatek można będzie nabyć w zakrystii u p. Organisty. Uwrażliwiamy na to, aby na stół wigilijny zaopatrywać się wyłącznie w opłatki poświęcone w kościele.
 9. Prasa katolicka dostępna jest w kiosku parafialnym. Polecamy tygodniki: Idziemy, Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Antonina Bitner
  Śp. Hanna Wasiak
  Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek..