XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś o godz. 12:30 Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Bartosz Marciniak, który pod koniec sierpnia podejmie posługę wikariuszowską w naszej parafii.
2. W okresie wakacyjnym tj. w lipcu i w sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 17:00. Godziny pozostałych Mszy św. bez zmian. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu w godzinach od 16:00 do 17:30.
3. W poniedziałek na Mszy św. modlić się będziemy o wyniesienie na ołtarze Księdza Piotra Skargi oraz o rozwój jego Dzieła charytatywnego.
4. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w dniu powszednim. W tym roku ofiary na tzw. Daninę św. Piotra zbierane są dzisiaj.
5. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 6:30, 7:30 i 18:00. Spowiedź na każdej Mszy św.
6. 1 lipca – dawne Święto Najdroższej Krwi Pana Jezusa – to patronalne święto Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, które pracują w naszej parafii. Dziękujemy Siostrom za ofiarną posługę.
7. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające za zniewagi uczynione Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7:30.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 10 lipca b.r. Koszt 70 zł. Zapisy w kiosku parafialnym.
9. Przypominamy, aby pomimo upałów zadbać o strój stosowny do kościoła na Mszę św. Przestrzegamy przed bezkrytycznym uleganiem modzie. Zachęcamy usilnie do dawnych form okazywania szacunku poprzez skromne i eleganckie ubranie. Ponadto odsyłamy do Katechizmu Kościoła Katolickiego, który naucza, że:

Czystość domaga się wstydliwości. Jest ona integralną częścią umiarkowania. Wstydliwość chroni intymność osoby. Polega ona na odmowie odsłaniania tego, co powinno pozostać zakryte. Wstydliwość jest związana z czystością, wiadczy o jej delikatności. Kieruje ona spojrzeniami i gestami, które odpowiadają godności osób (...) Wstydliwość strzeże tajemnicy osób i ich miłości (...) Wstydliwość jest skromnością. Wpływana wybór ubioru. KKK 2521n

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Czesława Biernacka
Śp. Izydor Oracz
Śp. Ewa Szablisty
Wieczny odpoczynek…