DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli stypendia dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary!
 2. Dziś o godz. 18:30 różaniec z procesją fatimską. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej, różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. W zakrystii i w kancelarii można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020. Zachęcamy do podtrzymywania katolickiej tradycji ofiarowania Mszy św. zwłaszcza za swoich zmarłych.
 4. Zbliża się Dzień Zaduszny. Można zatem zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. Już w Starym Testamencie w 2 Księdze Machabejskiej znajdujemy pochwałę modlitwy przebłagalnej za zmarłych, której przykład dał Juda Machabeusz. Nawiązując do tej tradycji w wypominkach rocznych
  w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 czytamy imiona zmarłych, natomiast o godz. 18.00 odprawiana jest za nich Msza św..
  W wypominkach jednorazowych od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona naszych zmarłych.
 5. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Worowskiej 1B. W imieniu kleryków dziękujemy za życzliwość i wsparcie.
 6. W przyszłą niedzielę w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ten cel.
 7. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19:30
 8. Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę ikon autorstwa Ks. Stanisława Drąga. Otwarcie – 18 października o godz.18:00.
 9. W kiosku parafialnym dostępne są tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym o tym, jakie podatki na rzecz państwa płaci w Polsce Kościół i duchowni,
  w Niedzieli o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, w Idziemy katecheza O. prof. Jacka Salija na temat prymatu i nieomylności papieża.
 10. W liturgii tego tygodnia:
  - we wtorek św. Teresy z Avila
  - w środę św. Jadwigi Śląskiej
  - w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego
  - w piątek św. Łukasza Ewangelisty
  - w sobotę bł. Jerzego Popiełuszki
 11. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  śp. Andrzej Marek Makowski
  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 12. W dniu wyborów parlamentarnych pomódlmy się za naszą Ojczyznę modlitwą Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi:

  Boże, Rządco i Panie narodów,
  z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
  a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
  błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
  chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
  a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

  Wszechmogący wieczny Boże,
  spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
  i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
  byśmy jej i ludowi Twemu,
  swoich pożytków zapomniawszy,
  mogli służyć uczciwie.

  Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
  rządy kraju naszego sprawujące,
  by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
  mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen