XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. w naszym kościele. Dziękujemy za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 3. W poniedziałek o godz. 17:00 wypominki, a o godz. 18:00 – Msza św. za naszych zmarłych polecanych w modlitwie wspominkowej.
 4. W sobotę o godz. 11:00 uroczystość I Komunii św. grupy dzieci z naszej parafii. W tym roku I Komunia św. odbywa się w kilku terminach w małych grupach oraz indywidualnie.
 5. Osoby, które miały wziąć udział w odwołanej pielgrzymce do Medjugorie zapraszamy do odebrania zwrotu zaliczki. Prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza w zakrystii lub w kancelarii.
 6. Za tydzień II tura wyborów prezydenckich. Przypominamy nauczanie Świętego Jana Pawła II, który pisał, że „świeccy nie mogą rezygnować z udziału w „polityce”, czyli w różnego rodzaju działalności gospodarczej, społecznej i prawodawczej, która w sposób organiczny służy wzrastaniu wspólnego dobra; (…) prawo i obowiązek uczestniczenia w polityce dotyczy wszystkich i każdego.” Natomiast w Nocie wydanej przez Kongregację Nauki Wiary w 2003 r. czytamy, że „właściwie ukształtowane sumienie chrześcijańskie nie pozwala nikomu przyczyniać się przez oddanie głosu do realizacji programu politycznego (…) który podważa podstawowe zasady wiary i moralności przez propozycje alternatywne wobec tych zasad lub z nimi sprzeczne.”
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która dostępna jest w kiosku parafialnym.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie
  Śp. Agnieszka Szyszka
  Śp. Wojciech Dusza
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..