VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – okres przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
 2. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 6:30, 7:30, 10:00, 16:30 (dla dzieci), 18:00 i 19:30. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia w tym tylko jeden do syta) i powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych.
 3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16:30, a dorosłych na godz. 17:15. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18:15.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Św. O. Pio.
 5. W czwartek na Mszy św. wieczornej modlitwa o rychłą beatyfikację Sł. Bożego Ks. P. Skargi, a o godz. 19:30 spotkanie grupy małżeństw.
 6. Również w czwartek spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. Spotkanie odbędzie się w kościele o godz. 19:00.
 7. W piątek na Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będziemy o dobre przygotowanie i duchowe owoce beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy św. spotkanie Koła Żywego Różańca.
 8. W przyszłą niedzielę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy do naszego kościoła na godz. 12:30 na Mszę św.
  z asystą wojskową oraz na Apel Pamięci na Placu Wolności.
 9. W Wielkim Poście pragniemy wystawić w parafii Misterium Męki Pańskiej. Wszystkie osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym przedsięwzięciu jako aktorzy lub organizatorzy zapraszamy na spotkanie 28 lutego po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii. Informacje u ks. Pawła Komara.
 10. Zbliża się czas składania rozliczeń podatkowych, w których możemy zadecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wybraną organizację pożytku publicznego. Zachęcamy gorąco do przekazywania 1 % podatku na nasz Parafialny Dom Opieki Społecznej. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscu wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Ulotki informacyjne znajdują się przy wyjściu z kościoła.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszym kiosku parafialnym. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Różaniec.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  śp. Stanisław Skowroński
  śp. Aleksandra Biedrzycka
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…