III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziękujemy za przestrzeganie reguł sanitarnych w kościele i zachęcamy do udziału we Mszy św. niedzielnej. Warto przypomnieć wypowiedź rzecznika Episkopatu z dnia 4.12.2020: Dyspensa od niedzielnej Eucharystii nie oznacza zakazu pójścia do kościoła na Mszę św. Skorzystanie z dyspensy jest przywilejem, a nie obowiązkiem. Żadna transmisja Mszy św.(…) nie zastąpi bowiem realnego w niej uczestnictwa. Racja, dla której dyspensa została ogłoszona, to obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne, które znacznie ograniczają liczbę osób w kościele.
 2. W związku z powrotem do szkół podstawowych uczniów klas I-III prosimy, aby rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. zatroszczyli się o ich udział we Mszy św. niedzielnej. Uczniowie klas III otrzymają na lekcjach religii planszowe kalendarze liturgiczne. Po każdej niedzielnej Eucharystii dziecko dostanie naklejkę, którą wklei w odpowiednie miejsce na planszy. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie zapraszamy na jedną Mszę z udziałem dzieci (dawniej o godz. 11:00). Do wyboru jest 7 Mszy odprawianych w każdą niedzielę, a także Msza wigilijna w soboty o godz. 18:00.
 3. W środę na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o beatyfikację Ks. Piotra Skargi, w czwartek – o wyniesienie na ołtarze Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.
 4. W sobotę o godz. 10:00 Msza św. solenna w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego.
 5. Kontynuujemy modlitwę kolędową za naszych parafian, których co roku odwiedzamy z wizytą duszpasterską. W najbliższym tygodniu Msze św.
  za mieszkańców następujących ulic oraz wiosek:
  PONIEDZIAŁEK 25.01. godz. 18:00
  Urocza, Wąska, Wierzbowa, Wilczogórska, Willowa, Wiśniowa, Wołodyjowskiego, Worowska, Zatylna
  WTOREK 26.01 godz. 18:00
  Zdrojowa, Zdrojowa 13a, Zdrojowa 21, Zdrojowa 23, Zdrojowa 23A, Zdrojowa 25, Złota, Źródlana
  ŚRODA 27.01. godz. 18:00
  Dobryszew, Grudzkowola, Janówek
  CZWARTEK 28.01. godz. 18:00
  Kobylin, Lisówek, Maciejowice
  PIĄTEK 29.01. godz. 18:00
  Marianów, Mieczysławówka
  SOBOTA 30.01. godz. 18:00
  Odrzywołek, Odrzywołek - blok 1, Odrzywołek - blok 2
  Dziękujemy za ofiary „kolędowe” składane na potrzeby parafii zarówno na tacę jak i na konto.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym dostępna jest Niedziela, Gość Niedzielny oraz Idziemy.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Tadeusz Romanowski
  Śp. Bogdan Kowalski
  Śp. Ewa Błaźniak
  Śp. Jerzy Sobczak
  Wieczny odpoczynek…