UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. W czwartek 15 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 z naszego kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele Miłosierdzia Bożego. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Ronald Kasowski, naczelny kapelan ZHP w Polsce i wychowawca kleryków w Seminarium Duchownym w Warszawie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję oraz o udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów, bielanki, wszystkie grupy parafialne, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św.
 2. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy 12.30.
 3. Od piątku przez cały tydzień w ramach dawnej oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczną ku czci Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 5. W środę o godz. 19.00 na placu przed kościołem próba dla bielanek oraz wszystkich chętnych dziewczynek do sypania kwiatów podczas procesji w Boże Ciało.
 6. Młodzież z naszego duszpasterstwa Magis zaprasza w przyszłą niedzielę do plenerowej kawiarenki parafialnej. Na skwerze przy dzwonnicy będzie można zjeść pyszne ciasto i soczyste owoce, napić się dobrej kawy czy orzeźwiających napojów.
 7. W przyszłą sobotę zapraszamy na wyjątkowy mecz piłki nożnej między ministrantami z naszej parafii i z parafii Miłosierdzia Bożego. Spotkanie będzie o godz. 9.30 na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 1.
 8. Do końca czerwca w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy dzieci z klas II, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej Parafii.
 9. Informacja dla młodzieży z naszej parafii z II klasy gimnazjum, która w przyszłym roku pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Do końca czerwca w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy na przygotowanie do bierzmowania.
 10. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zebraliśmy 2278 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 9 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym.
 12. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Zarówno do „Gościa Niedzielnego” jak i „Niedzieli” dołączone są bezpłatne śpiewniki z pieśniami na Boże Ciało. W sklepiku parafialnym można nabyć modlitewniki, Pismo Święte i inne dewocjonalia.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy,
  - w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  - w sobotę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Henryka Cieślak,
  - śp. Małgorzata Gulatowska.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....