I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post, czas przygotowania do najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
 2. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci na godz. 16.30, dorosłych na godz. 17.15, a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.15.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: Czy święty Kościół jest święty?
 5. W piątek spotkanie wspólnoty małżeństw o godz. 19.30 w domu katechetycznym.
 6. W przyszłą niedzielę będzie ogólnopolska zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
 7. Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy, w sobotę 13 kwietnia na Diecezjalny Dzień Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Informacje i zapisy u ks. Pawła Komara.
 8. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o dialogu jako wyrazie miłości, kryzysach w małżeństwie i przebaczeniu. Mówią o tym w wywiadzie twórcy „Spotkań Małżeńskich” Irena i Jerzy Grzybowscy. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Pontyfikat, który wciąż zaskakuje”, o papieżu Franciszku w 6. Rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.
 9. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Stanisława Erber,
  - śp. Magdalena Chmurzewska,
  - śp. Emilia Wielgosz.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….