VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Również dzisiaj obchodzimy 12. rocznica nominacji Pasterza naszej Archidiecezji – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a jutro 4 marca dzień imienin Ks. Kardynała, pamiętajmy w modlitwach w intencji Pasterza naszej archidiecezji.
 3. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 5. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 7. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu czas przygotowania do obchodów Paschalnego Misterium, czyli najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Cały Wielki Post jest czasem pokuty i nawrócenia. Jest wezwaniem do odwrócenia się od siebie po to, aby skierować się ku Bogu.
 8. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa i posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie spożywanych pokarmów. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
 9. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci na godz. 16.30, a dorosłych na godz. 17.15. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.15.
 10. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. wolontariusze Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, będą zbierać do puszek dobrowolne ofiary. Zebrane fundusze będą przeznaczone na zorganizowanie wyjazdów wakacyjnych polskim dzieciom mieszkającym w Rumunii.
 11. Zakończyliśmy wizytę duszpasterska w naszej parafii. Zapukaliśmy do 4821 mieszkań, zostaliśmy przyjęci w 3048 mieszkaniach. 1773 lokale zastaliśmy zamknięte lub mieszkańcy nie życzyli sobie kolędy. Zostaliśmy przyjęci przez 63% mieszkańców parafii. Tym, którzy nas przyjęli, dziękujemy za życzliwość, wspólną modlitwę, gotowość do rozmowy i za złożone ofiary na kościół. Przekazali państwo podczas wizyty duszpasterskiej 122495 zł, które w całości będą przeznaczone na spłatę odłożonych płatności za remonty i inwestycje w ubiegłym roku.
  Koszt wszystkich prac w ubiegłym roku wyniósł ponad 1 200 000 tyś. zł. Zostały wykonane następujące prace: wymiana nawierzchni przed kościołem, remont kapitalny głównych schodów przed kościołem, zamontowanie podjazdu dla niepełnosprawnych, zamontowanie monitoringu terenu wokół kościoła, zagospodarowanie terenów zielonych przed kościołem i na dolnym parkingu, wymiana instalacji wodnej, kapitalny remont zakrystii, renowacja konserwatorsko - restauratorska ołtarza głównego, zabytkowej chrzcielnicy, późnogotyckiej figury Chrystusa ukrzyżowanego, renowacja szafy organowej, kapitalny remont chóru parafialnego, montaż nowych dębowych schodów na chór, remonty w domu katechetycznym, prace inwentaryzacyjne na cmentarzu oraz inne mniejsze inwestycje i remonty.
 12. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 13. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Czy jest co rozdzielać?”, o relacjach państwa i kościoła. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o trudnych relacjach między Polską, a Izraelem.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Irena Majcher,
  - śp. Anna Skonieczna,
  - śp. Roman Zieliński.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….