III NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj na zakończenie 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się spotkanie młodych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00, a zakończy o godz. 22.00. Konferencję wygłosi ks. abp Grzegorz Ryś, całość poprowadzi raper i prezenter Michał „PAX” Bukowski. Podczas spotkania przewidziana jest o godz. 19.00 uroczysta Eucharystia z emitowaną homilią Papieża Franciszka, wspólne czuwanie przy ikonie Matki Bożej, a także łączenie się na żywo z młodzieżą w Panamie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16:00, a na Mszę św. o godz. 16:30.
 3. W sobotę o godz. 7:30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 4. Również w sobotę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 7.30, 10 i 18. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy św. Ofiary składane na tacę w święto Ofiarowania Pańskiego przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.
 5. Dzień 2 lutego jest obchodzony w Kościele jako dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o siostrach i braciach zakonnych. Szczególnie polecajmy Bogu siostry pracujące na terenie naszej parafii: Córki Maryi Niepokalanej oraz Adoratorki Krwi Chrystusa.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Ofiary składane na tace w I niedziele miesiąca przeznaczone są na remonty i inwestycje w parafii.
 7. Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazanie 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.
 8. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest bezpłatny dodatek w postaci płyty DVD z filmem „Bóg nie umarł 2”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o 66. Światowym Dniu Trędowatych czyli o bakterii, która zjada człowieka.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu,
  - w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko,
  - w sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego.
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.Plan kolędy:
  Poniedziałek 28.01 od godz. 16.00
  ul. Willowa – 1 ksiądz
  ul. Wilczogórska – 1 ksiądz
  ul. Ogrodowa – 1 ksiądz
  Wtorek 29.01 od godz. 16.00
  ul. Mszczonowska 35 b – 1 ksiądz
  ul. Mszczonowska 35 c – 1 ksiądz
  Targowa – 1 ksiądz
  Środa 30.01 od godz. 16.00
  ul. Stodolna – 1 ksiądz
  ul. Strażacka – 1 ksiądz
  ul. Zatylna – 1 ksiądz
  Czwartek 31.01 od godz. 16.00
  ul. Mszczonowska – 3 księży
  Sobota 2.02 od godz. 9.00
  Kobylin – 3 księży
  W sobotę 2 lutego odwiedzimy tylko parafian z Kobylina zamieszkałych po lewej stronie drogi jadąc z Grójca w kierunku Piaseczna, czyli mieszkańców zamieszkałych między ulicą Armii Krajowej, a drogą nr 722 w kierunku Piaseczna. Bez tzw. Cierniówki. W następną sobotę odwiedzimy parafian zamieszkałych po prawej stronie drogi w kierunku Piaseczna (po stronie Tesco). Zmiana jest spowodowana dużą ilością wiernych zamieszkałych w Kobylinie, co powoduje, że w jednym dniu nie jesteśmy w stanie odwiedzić wszystkich.
  Poniedziałek 4.02 od godz. 16.00
  ul. Stokowa i ul. Starostokowa – 1 ksiądz
  ul. Bagno – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 2 lutego na godz. 8.45, które zawiozą księży do Kobylina. Z góry dziękujemy za życzliwość.