II NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu scholi „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu.
 2. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 3. W środę 23 stycznia przypada 6 rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. Ks. Prymasa o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Marka Kołodziejskiego, pracującego w Kaliningradzie w Rosji. Ks. Marek będzie głosił Słowo Boże i dzielił się doświadczenie pracy duszpasterskiej w Rosji. Po każdej Mszy św. będzie możliwość wsparcia pracy polskich misjonarzy pracujących w obwodzie kaliningradzkim, przez złożenia dobrowolnych ofiar do puszek. Z góry dziękujemy za życzliwość i okazaną pomoc.
 5. Za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 Msza św. o dar beatyfikację Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.
 6. Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazania 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.
 7. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł poświęcony raportowi o polskiej religijności zatytułowany: „Wyznanie polskiego katolika”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki,
  - w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego,
  - w piątek święto nawrócenia św. Pawła,
  - w sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.
 9. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 21.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka 30 – 2 księży
  ul. Mszczonowska 27 – 1 ksiądz
  Wtorek 22.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka 30 a – 1 ksiądz
  ul. Mogielnicka 30 b – 2 księży
  Środa 23.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka 30 c – 2 księży
  ul. Mogielnicka 30 e – 2 księży
  Czwartek 24.01 od godz. 17.00
  Kobylin ul. Złota – 2 księży
  ul. Worowska – 1 ksiądz
  Piątek 25.01 od godz. 16.00
  ul. Mogielnicka – 2 księży
  ul. Mszczonowska 35 – 1 ksiądz
  ul. Mszczonowska 35 a – 1 ksiądz
  Sobota 26.01 od godz. 9.00
  Załącze – 1 ksiądz
  Worów (za obwodnicą) – 2 księży
  ul. Angielska, ul. Francuska, ul. Szwajcarska – 1 ksiądz
  Poniedziałek 28.01 od godz. 16.00
  ul. Willowa – 1 ksiądz
  ul. Wilczogórska – 1 ksiądz
  ul. Ogrodowa – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 26 stycznia na godz. 8.45, które zawiozą księży do miejscowości poza Grójcem. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 10. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Danuta Lipińska,
  - śp. Elżbieta Majewska,
  - śp. Józef Rembisz,
  - śp. Władysław Laskowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….