• 1

20 maja 2017 roku w siedzibie kurii odbył się finał diecezjalny Biblijnej Akademii Najmłodszych. Celem tego konkursu organizowanego przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i Katolicki Ośrodek Apostolatu Biblijnego jest pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród dzieci oraz pogłębianie osobistej relacji z Panem Bogiem poprzez lekturę Biblii.

21 maja 2017 r. w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii Świętej dla 139 dzieci. Tradycją jest, że dzieci pierwszokomunijne w Białym Tygodniu udają się na pielgrzymkę do jednego z sanktuariów maryjnych. Tak też było w tym roku. Dzieci z PSP nr 2 w czwartek - 25 maja, a dzieci z PSP nr 3 w piątek - 26 maja udały się wraz z księżmi, opiekunami i rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną za dar Komunii Świętej do Niepokalanowa.

2017 rok jest rokiem Jubileuszu 100-lecia Objawienia Maryi w Fatimie - uznanych przez Kościół.
13 maja 1917r. trojgu pastuszkom owiec: 10-letniej Łucji dos Santos, 9-letniemu Franciszkowi Marto i jego 7-letniej siostrze Hiacyncie Marto z tej samej wioski Aljustrel koło Fatimy ukazała się Matka Boża po raz pierwszy, a następnie co miesiąc.

Od XII wieku sześćdziesiąt dni po Wielkanocy Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Gdyby pokusić się o ocenę tylko zewnętrznej formy obrzędów liturgicznych tego dnia, można byłoby powiedzieć, że jest to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu katolików w całym roku.