SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem będzie błogosławieństwo kierowców i samochodów. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, będziemy się modlić o opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po drogach. Każdy kierowca otrzyma praktyczną pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa. Odpowiadając na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Misji możemy się włączyć w pomoc zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy. Dzięki „Akcji św. Krzysztofa” w ubiegłym roku zakupiono 37 samochodów, 5 busów, 1 ambulans, 8 motocykli, 132 rowery, 2 silniki do łodzi i 140 wózków inwalidzkich. Zrealizowano 73 prośby polskich misjonarzy z 26 krajów. Ofiary składane przy poświeceniu pojazdów są przeznaczone na tegoroczną akcje św. Krzysztofa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i serdecznie dziękujemy za wsparcie misjonarzy.
 2. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 3. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę do Fatimy. Pielgrzymkę rozpoczynamy 26 lipca w środę od Mszy św. o godz. 12.30 w kaplicy ogólnodostępnej na lotnisku Chopina w Warszawie.
 4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 5. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł „Piękna Polska” – jest to podróż szlakiem dawnej Rzeczpospolitej, ojczyzny Polaków i Żydów. Natomiast w „Niedzieli” zachęcamy do przeczytania wywiadu z geniuszem fortepianu, jednym z najznakomitszych polskich pianistów Rafałem Blechaczem pt. „Nie wstydzę się mówić o Panu Bogu”.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Kingi,
  - we wtorek święto św. Jakuba, apostoła,
  - w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP,
  - w sobotę święto św. Marty.
 7. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Zdzisława Paprzycka.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....