PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniach od 23 do 30 lipca, obchodzimy 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata”. Ta inicjatywa Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, łączy w sobie duszpasterską troskę o bezpieczne poruszanie się po drogach oraz pomoc polskim misjonarzom w zakresie środków transportu. Akcja św. Krzysztofa jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych. Podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Szczegóły akcji znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 2. W przyszłą niedzielę za wstawiennictwem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, a także samochodów i innych pojazdów mechanicznych.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 4. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł o przemianach demograficznych w europie i w Polsce. Natomiast w „Niedzieli” zachęcamy do przeczytania o kościele w Lipiu, zapomnianym sanktuarium maryjnym, które w XVIII i XIX wieku było wymieniane obok Lewiczyna jako sanktuarium maryjne na ziemi grójeckiej.
 5. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie bł. Czesława – kapłana,
  - w sobotę święto św. Marii Magdaleny.
 6. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Śpikowka,
  - śp. Danuta Gołyńska,
  - śp. Marianna Dębińska,
  - śp. Helena Hałas.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....