• 1

„Czemu płaczesz? kogo szukasz?”
Jan 20,15

Drodzy Parafianie,

Niech w te Święte Dni Chrystus przyjdzie do każdego z nas i wybaczy sercu grzesznemu i skruszonemu. Doda odwagi tym, którzy ją utracili. Objawi się tym, którzy o Nim zapomnieli. Uzdrowi tych, których zraniły wątpliwości. Odnajdzie tych, którzy Go nienawidzą i wojują z Nim. Stanie pośród tych, którzy Go przyjmują jako Pana swojego życia.

Niech te Święta będą dla nas szczególnym czasem zauważenia i wgłębienia się w zwycięstwo światła nad ciemnością, radości nad zwątpieniem oraz nadziei nad bezradnością. Otwórzmy nasze serca na miłość Chrystusa, który Swoim zmartwychwstaniem wypełnił słowa „Jam zwyciężył świat”.

Niech te Święta Chwalebnego Zmartwychwstania Pańskiego będą dla Państwa źródłem siły i nadziei w codziennym życiu.

Z wielką wdzięcznością i modlitwą

ks. Zbigniew Suchecki
Proboszcz

W dniach 21-23 marca uczniowie klas 7 PSP nr 1 i nr 2 wraz z oddziałami gimnazjalnymi (klasy 2 i 3) uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez ks. Przemysława Bogusza i grupę modlitweną TAU z Warki.

Warszawa, 13 lutego 2018

Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego
na uroczystości jubileuszowe i Święto Papieskie

Drodzy Diecezjanie,

w tym roku obchodzimy 200-lecie podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Główne obchody tego wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 marca br. w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście i rozpoczną o godz. 10.00. konferencją. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna.

Orszak Trzech Króli już po raz trzeci przeszedł ulicami Grójca.

Kopiuj z DSC 8716W dzień Bożego Narodzenia stajemy wszyscy z zachwytem i wdzięcznością wobec bezgranicznej miłości Boga i adorujemy „Słowo, które Ciałem się stało”.

„W Tobie jest światło”

to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie
Betlejemskiego Światła Pokoju.

ks proboszcz zbigniew suchecki

KS. PROBOSZCZ
ZBIGNIEW SUCHECKI

Drodzy Parafianie!

Wsłuchując się w słowa znanej pieśni kościelnej „Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry”, rozpoczynamy Adwent, czyli oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, na narodziny Życia, które stanowi źródło i początek każdego ludzkiego istnienia i całej ludzkiej przyszłości.

KS. KAMIL FALKOWSKI

Stereotypy związane z młodzieżą czy incydenty z jej udziałem jednych coraz bardziej niepokoją, a u drugich pogłębiają negatywny obraz młodego pokolenia. Jak to jest z tą dzisiejszą młodzieżą? Czy faktycznie jest tak, że młodzież „schodzi na psy”, nie szanują starszych i wartości wyższe mają w... głębokim poważaniu? Porozmawiajmy spokojnie o propozycji, jaką wspólnota Kościoła ma dla młodych, o tym, w jaki sposób towarzyszymy młodym ludziom w ich dojrzewaniu.

W niedzielę 26.11.2017 nasza schola dziecięca „Iskierki św. Mikołaja” przeżywała ważną uroczystość. Pięcioro dzieci po okresie przygotowawczym otrzymało stroje scholi.

Dzieci, które widzicie na zdjęciach to dzielne różańcowe zuchy, które przez cały październik wytrwale przychodziły na Nabożeństwa Różańcowe.

Bardzo serdecznie pozdrawiam Księdza Proboszcza i całą Wspólnotę parafialną. Cieszę się, że mogłem być w Waszej Parafii i dziękuję za bardzo miłe przyjęcie.

ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO

XXXIII Niedziela Zwykła
19 listopada 2017

Nie miłujmy słowem, ale czynem