• 1

Umiłowani Bracia i Siostry!

W pierwszym czytaniu z Księgi Powtórzonego Prawa usłyszeliśmy słowa: „Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem”.

12 maja Ks. Proboszcz wyjechał z grupą parafian na pielgrzymkę do Miedniewic, Nieborowa i Radziejowic.

  • DSC_9253

ks proboszcz zbigniew suchecki

Ks. Zbigniew Suchecki

Jednym z istotnych pytań, które zadajemy sobie jako duszpasterze jest: jak to jest możliwe i jakie są przyczyny, że choć 92% Polaków deklaruje się jako katolicy, to jednak wszelkie badania socjologiczne pokazują, że wielu z nich jest przeciwnych nauce Jezusa.

pwt13 maja gościliśmy w naszej parafii profesorów i studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego - Collegium Joanneum.

PIŁKARSKA LIGA MINISTRANCKA
w REJONIE POŁUDNIOWYM NASZEJ ARCHIDIECEZJI

Sobotni ciepły dzień, 21 kwietnia, to chwila prawdy w zmaganiach żołnierzy Jezusa w Piłkarskiej Lidze Ministrantów. Impreza odbyła się na stadionie Grójeckiego Ośrodka Sportu. Ponad 130 chłopaków z dekanatu grójeckiego, wareckiego i mogielnickiego walczyło o Puchar Dziekana Grójeckiego w kategorii: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Organizatorami byli dekanalni duszpasterze dzieci i młodzieży wspomnianych dekanatów.

franciszekGAUDETE ET EXSULTATE

O powołaniu do świetości w świecie współczesnym

1. "Cieszcie się i radujcie" (Mt 5, 12) mówi Jezus ludziom, którzy są prześladowani lub poniżani ze względu na Jego sprawę. Pan chce od nas wszystkiego, a to, co oferuje, to życie prawdziwe, szczęście, dla którego zostaliśmy stworzeni. Chce, abyśmy byli świętymi i nie oczekuje, że zadowolimy się życiem przeciętnym, rozwodnionym, pustym. Istotnie, powołanie do świętości na różne sposoby jest obecne na kartach Biblii już od pierwszych jej stron. Pan zaproponował je Abrahamowi w następujący sposób: "Żyj ze Mną w zażyłości i bądź bez skazy" (Rdz 17, 1)

„Czemu płaczesz? kogo szukasz?”
Jan 20,15

Drodzy Parafianie,

Niech w te Święte Dni Chrystus przyjdzie do każdego z nas i wybaczy sercu grzesznemu i skruszonemu. Doda odwagi tym, którzy ją utracili. Objawi się tym, którzy o Nim zapomnieli. Uzdrowi tych, których zraniły wątpliwości. Odnajdzie tych, którzy Go nienawidzą i wojują z Nim. Stanie pośród tych, którzy Go przyjmują jako Pana swojego życia.

Niech te Święta będą dla nas szczególnym czasem zauważenia i wgłębienia się w zwycięstwo światła nad ciemnością, radości nad zwątpieniem oraz nadziei nad bezradnością. Otwórzmy nasze serca na miłość Chrystusa, który Swoim zmartwychwstaniem wypełnił słowa „Jam zwyciężył świat”.

Niech te Święta Chwalebnego Zmartwychwstania Pańskiego będą dla Państwa źródłem siły i nadziei w codziennym życiu.

Z wielką wdzięcznością i modlitwą

ks. Zbigniew Suchecki
Proboszcz