• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Z ŻYCIA PARAFII

12 maja Ks. Proboszcz wyjechał z grupą parafian na pielgrzymkę do Miedniewic, Nieborowa i Radziejowic.

  • DSC_9253

ks proboszcz zbigniew suchecki

Ks. Zbigniew Suchecki

Jednym z istotnych pytań, które zadajemy sobie jako duszpasterze jest: jak to jest możliwe i jakie są przyczyny, że choć 92% Polaków deklaruje się jako katolicy, to jednak wszelkie badania socjologiczne pokazują, że wielu z nich jest przeciwnych nauce Jezusa.

pwt13 maja gościliśmy w naszej parafii profesorów i studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego - Collegium Joanneum.

PIŁKARSKA LIGA MINISTRANCKA
w REJONIE POŁUDNIOWYM NASZEJ ARCHIDIECEZJI

Sobotni ciepły dzień, 21 kwietnia, to chwila prawdy w zmaganiach żołnierzy Jezusa w Piłkarskiej Lidze Ministrantów. Impreza odbyła się na stadionie Grójeckiego Ośrodka Sportu. Ponad 130 chłopaków z dekanatu grójeckiego, wareckiego i mogielnickiego walczyło o Puchar Dziekana Grójeckiego w kategorii: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Organizatorami byli dekanalni duszpasterze dzieci i młodzieży wspomnianych dekanatów.

franciszekGAUDETE ET EXSULTATE

O powołaniu do świetości w świecie współczesnym

1. "Cieszcie się i radujcie" (Mt 5, 12) mówi Jezus ludziom, którzy są prześladowani lub poniżani ze względu na Jego sprawę. Pan chce od nas wszystkiego, a to, co oferuje, to życie prawdziwe, szczęście, dla którego zostaliśmy stworzeni. Chce, abyśmy byli świętymi i nie oczekuje, że zadowolimy się życiem przeciętnym, rozwodnionym, pustym. Istotnie, powołanie do świętości na różne sposoby jest obecne na kartach Biblii już od pierwszych jej stron. Pan zaproponował je Abrahamowi w następujący sposób: "Żyj ze Mną w zażyłości i bądź bez skazy" (Rdz 17, 1)

„Czemu płaczesz? kogo szukasz?”
Jan 20,15

Drodzy Parafianie,

Niech w te Święte Dni Chrystus przyjdzie do każdego z nas i wybaczy sercu grzesznemu i skruszonemu. Doda odwagi tym, którzy ją utracili. Objawi się tym, którzy o Nim zapomnieli. Uzdrowi tych, których zraniły wątpliwości. Odnajdzie tych, którzy Go nienawidzą i wojują z Nim. Stanie pośród tych, którzy Go przyjmują jako Pana swojego życia.

Niech te Święta będą dla nas szczególnym czasem zauważenia i wgłębienia się w zwycięstwo światła nad ciemnością, radości nad zwątpieniem oraz nadziei nad bezradnością. Otwórzmy nasze serca na miłość Chrystusa, który Swoim zmartwychwstaniem wypełnił słowa „Jam zwyciężył świat”.

Niech te Święta Chwalebnego Zmartwychwstania Pańskiego będą dla Państwa źródłem siły i nadziei w codziennym życiu.

Z wielką wdzięcznością i modlitwą

ks. Zbigniew Suchecki
Proboszcz

W dniach 21-23 marca uczniowie klas 7 PSP nr 1 i nr 2 wraz z oddziałami gimnazjalnymi (klasy 2 i 3) uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez ks. Przemysława Bogusza i grupę modlitweną TAU z Warki.

Warszawa, 13 lutego 2018

Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego
na uroczystości jubileuszowe i Święto Papieskie

Drodzy Diecezjanie,

w tym roku obchodzimy 200-lecie podniesienia diecezji warszawskiej do rangi archidiecezji i ustanowienia metropolii warszawskiej. Główne obchody tego wydarzenia odbędą się w sobotę, 3 marca br. w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście i rozpoczną o godz. 10.00. konferencją. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna.

Orszak Trzech Króli już po raz trzeci przeszedł ulicami Grójca.

Kopiuj z DSC 8716W dzień Bożego Narodzenia stajemy wszyscy z zachwytem i wdzięcznością wobec bezgranicznej miłości Boga i adorujemy „Słowo, które Ciałem się stało”.

„W Tobie jest światło”

to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie
Betlejemskiego Światła Pokoju.

ks proboszcz zbigniew suchecki

KS. PROBOSZCZ
ZBIGNIEW SUCHECKI

Drodzy Parafianie!

Wsłuchując się w słowa znanej pieśni kościelnej „Niebiosa, rosę spuśćcie nam z góry”, rozpoczynamy Adwent, czyli oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, na narodziny Życia, które stanowi źródło i początek każdego ludzkiego istnienia i całej ludzkiej przyszłości.

KS. KAMIL FALKOWSKI

Stereotypy związane z młodzieżą czy incydenty z jej udziałem jednych coraz bardziej niepokoją, a u drugich pogłębiają negatywny obraz młodego pokolenia. Jak to jest z tą dzisiejszą młodzieżą? Czy faktycznie jest tak, że młodzież „schodzi na psy”, nie szanują starszych i wartości wyższe mają w... głębokim poważaniu? Porozmawiajmy spokojnie o propozycji, jaką wspólnota Kościoła ma dla młodych, o tym, w jaki sposób towarzyszymy młodym ludziom w ich dojrzewaniu.