• 1

Katarzyna Szczygielska

Rozpoczął się właśnie miesiąc maj. Najpiękniejszy miesiąc w roku, kiedy wszystko się mai, czyli kwitnie. Nie bez powodu został wybrany miesiącem czci Matki Najświętszej, która jest najpiękniejszą z niewiast. Jej piękno polega przede wszystkim na czystości serca i zaufaniu, jakim obdarzyła Boga. Jest dla nas niedoścignionym wzorem wierności i dowodem, że u Boga nie ma nic niemożliwego.

W niedzielę Bożego Miłosierdzia, 28 kwietnia, nasz parafianin Radosław Więcławek OP wraz z 6 innymi braćmi z Zakonu Dominikanów złożył profesję wieczystą w Zakonie Kaznodziejskim na ręce prowincjała Polskiej Prowincji Pawła Kozackiego OP.

W uroczystości profesom towarzyszyli bracia ze wspólnoty, księża z rodzinnych parafii (w tym nasz ksiądz proboszcz), rodziny, znajomi i przyjaciele.

Śluby wieczyste składa się zwykle po siedmioletniej formacji, pod koniec studiów, przed święceniami diakonatu. Do Polskiej Prowincji Dominikanów należy obecnie ponad 470 braci.

Bratu Radkowi życzymy pięknego życia w Zakonie, polecając Go Miłosierdziu Bożemu i opiece Matki Najświętszej.

  • Sluby_wieczyste_0017

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?” Wielkanoc AD 2019
Łukasz 24,5

Drodzy Parafianie,
Na radosne święta Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa życzę, by Jego blask zwyciężający śmierć rozjaśniał doliny zmartwień, przenikał cienie codziennych trudów, umacniał w chwilach boleści, podnosił w czasie słabości i prowadził ku wiecznej radości.
Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
Życzę, aby radość Wielkanocy napełniła nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Z wielką wdzięczności i modlitwą
ks. Zbigniew Suchecki
Proboszcz

  • DSC_4722
  • DSC_4690
  • DSC_4700

O BOGU, KTÓRY UKOCHAŁ LUDZI

SYMBOLIKA WIELKIEGO TYGODNIA

Czy nie masz wrażenia, że wielkanocne i ogólnie wszystkie katolickie obrzędy już ci spowszedniały? Palmę kupujesz z automatu, święcisz pokarmy nie zastanawiając się nad głębszym sensem tego najważniejszego tygodnia w naszej wierze? Czy corocznie powtarzane rytuały nie stały się bardziej tradycją niż kwintesencją miłości Boga do człowieka? Zatrzymaj się na chwilę! Zastanów! Pomyśl, co czuł Jezus znając swoją drogę. Co czuła jego ukochana matka. Obudź się z tego letargu, ze swojej codzienności. Zatrzymaj się, bo On naprawdę oddał za ciebie życie. Pozwolił się skatować, ukrzyżować i w efekcie umarł, żebyś ty mógł żyć wiecznie. On zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Ks. Mariusz Miodek

„Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia” ( 2 Kor 6,2).

Te słowa św. Pawła słyszymy co roku w Środę Popielcową. Zachęcają nas one do takiego przeżycia Wielkiego Postu, aby jak najbardziej zbliżyć się do Jezusa. Przypominają, że Wielki Post jest wyjątkową okazją do wzrastania w wierze i głębszego przyjęcia Bożej miłości. Pierwsza wzmianka o czterdziestodniowym poście znajduje się w wielkanocnym liście Atanazego z Aleksandrii z 334 roku. Jeśli chodzi o Rzym, to mówi o nim Hieronim około 384 roku. Okres ten inicjuje Środa Popielcowa.

Bernadeta Karczewska

"Nie obiecuję ci szczęścia na tym świecie, ale w przyszłym".

6 stycznia 2019 roku w Lourdes rozpoczął się Rok Świętej Bernadety, który jest związany ze 175. rocznicą urodzin świętej i 140. rocznicą jej śmierci (św. Bernadeta urodziła się 7 stycznia 1844 roku w Lourdes, zmarła 16 kwietnia 1879 roku w Nevers).

Ks. Zbigniew Suchecki

Wśród blisko 40 tys. osób konsekrowanych w Polsce do żeńskich zakonów kontemplacyjnych należy ok. 1400 sióstr. Należą one do 16 rodzin zakonnych, które łącznie mają 88 klasztorów. Zakonnice są odgrodzone od świata wysokimi murami, a gdy zdecydują się ostatecznie na pozostanie w klasztorze, już z niego nie wychodzą, chyba że wymagają tego nadzwyczajne okoliczności. Modlą się kilka godzin dziennie – wówczas „mówią Bogu o ludziach” – jak określa sens ich życia jedna z reguł mniszek klauzurowych.

Filip Grzędowski

Znacząca odległość między Panamą a Warszawą nie przeszkodziła nam w świętowaniu Światowych Dni Młodzieży.

 

  • 50679426_552821511869752_1788646328784388096_n

Ks. Paweł Komar

Od 22 do 27 stycznia w Kościele miał miejsce niezwykły festiwal młodych. Odbyły się XXXIV Światowe Dni Młodzieży, które miały miejsce w południowoamerykańskiej Panamie.

Ewa Sujecka

Dziś ulicami naszego miasta po raz czwarty przeszedł Orszak Trzech Króli. Wśród tych, którzy wzięli udział w Orszaku znaleźli się między innymi: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec - p. Dariusz Gwiazda, ks. kan. Zbigniew Suchecki - Dziekan Dekanatu Grójeckiego, księża z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego i św. Mikołaja oraz mieszkańcy Grójca i goście.

  

  • 49292695_1014028128791978_7247703225476841472_n