NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Ofiary zbierane na tace przeznaczone są na remont dachu naszego kościoła.
 2. Dziś kazania na Mszach św. głosi O. Prof. Jan Strumiłowski z Opactwa Cystersów w Jędrzejowie, który przekazał naszej parafii relikwie błogosławionego Wincentego Kadłubka.
 3. Po Mszy św. o godz. 12:30 nabożeństwo eucharystyczne i procesja.
 4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są:
  - w dni powszednie po Mszy św. wieczornej
  - w niedziele o godz. 18:30.
 1. W poniedziałek o godz. 17:00 wypominki, o godz. 18:00 Msza św. za naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i dobrodziejów.
 2. W poniedziałek o godz. 19:00 odprawa liturgiczna przed procesją Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i pragną sypać kwiatki na procesji, zapraszamy także chłopców do służby liturgicznej.
 3. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie grupy św. O. Pio.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 17:00 i 19:00. Po Mszy św. o godz. 9:30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która zakończy się w kościele Miłosierdzia Bożego. Procesja przejdzie następującą trasą: ul. Kościelna, Plac Wolności, ul. Armii Krajowej, ul. J. Piłsudskiego, ul. Kard. S. Wyszyńskiego.
  Po zakończeniu procesji ok. godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego. Dziedziniec przed naszym kościołem będzie zamknięty dla samochodów.
 5. Na najbliższy piątek została udzielona dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. W piątek po Bożym Ciele kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. Rycerze św. Jana Pawła II dziękują za ofiary na rzecz Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Dary zostały już przekazane siostrom, które prowadzą Dom.
 8. Do końca czerwca trwają zapisy na przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas siódmych. Zgłoszenia należy kierować drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W odpowiedzi kandydaci otrzymają formularz, który po wypełnienu dostarczą do kancelarii.
 9. Ukazał się nowy numer gazetki parafialnej NICOLAUS, a w nim m.in. artykuł Jana Strumiłowskiego. Gazetka dostępna jest pod chórem i w kiosku parafialnym.
 10. Magazyn NIEDZIELA to nowy 100-stronicowy kwartalnik poświęcony historii, a szczególnie historii Kościoła w Polsce. Do nabycia w kiosku parafialnym.