• 1

Dziś przed kościołem kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez naszą Parafię wraz z Kościelną Fundacją Dobroczynną Ks. Piotra Skargi dla Ubogich. Zapraszamy do degustacji potraw świątecznych przygotowanych przez uchodźców z Ukrainy przebywających w dawnym Domu Opieki, nad którym obecnie pieczę sprawuje Fundacja. Na kiermaszu można nabyć i zamówić na święta smakołyki ukraińskiej kuchni. Znajdziemy tam również ręcznie robione maskotki, zimowe skarpety i rękawiczki oraz świece CARITAS na stół wigilijny.


Fundacja Ks. P. Skargi przygotowuje w tym roku świąteczne paczki żywnościowe dla osób ubogich z naszej parafii. Przy stoisku Fundacji można zgłaszać adresy rodzin, osób starszych i samotnych, które potrzebowałyby wsparcia na święta. Wolontariusze zapiszą adres i kontakt. Po weryfikacji pod zgłoszone adresy dostarczone zostaną paczki z żywnością.