II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Stanisław Gibziński. Dziś nauki na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi o godz. 6:30, 8:00, 10:00 i 18:00. Spowiedź na każdej Mszy św.
 2. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja Biskupa, święto patronalne naszej parafii. Po każdej Mszy św. Litania do św. Mikołaja. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone co do winy.
 3. Dziś o godz. 18:00 zapraszamy na Akatyst ku czci Matki Bożej w wykonaniu chóru kameralnego naszej parafii.
 4. Po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W niedziele adwentowe 5 minut przed każdą Mszą św. katecheza sakramentalna o namaszczeniu chorych. Zachęcamy do wcześniejszego przyjścia do kościoła.
 6. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 6:30.
 7. W poniedziałek o godz. 17:00 wypominki, a o godz. 18:00 Msza św. za naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i dobrodziejów.
 8. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12:00 Godzina Łaski – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 Msza św. i katecheza dla rodziców i dzieci z klas IIIA, IIIB i IIIC przygotowujących się do I Komunii Św.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Przypominamy, że paczki przynosimy do zakrystii lub kancelarii do 15 grudnia.
 1. W środę 7 grudnia rozpocznie się kolęda czyli wizyta duszpasterska. Kapłani zapukają do tych parafian, którzy przyjmowali księdza w minionych latach. Nowych mieszkańców i wszystkich, którzy w tym roku chcieliby, aby ich domy zostały pobłogosławione prosimy o zgłoszenie mailowe, telefoniczne lub osobiste w zakrystii i kancelarii. Plan kolędy:

Środa 7.12 od godz. 16:00 – Osiedle Polna 1, 2

Czwartek 8.12 od godz. 16:00 – Os. Polna 3, 4

Piątek 9.12 od godz. 16:00 – Os. Polna 5, 6, 7

Sobota 10.12 od godz. 9:30 – Słomczyn. Prosimy, aby w miarę możłiwości zorganizować transport dla księży.

 1. Nasz Organista, Pan Sebastian rozporowadza nadal opłatek wigilijny po domach. Opłatek dostępny jest także w zakrystii, w kiosku parafialnym i w kancelarii.
 2. Wczoraj w Prażmowie odbył się pogrzeb śp. Ks. Józefa Jędrzejewskiego. Mszy św. koncelebrowanej przez blisko 50 kapłanów przewodniczył Ks. Bp Piotr Jarecki. Kazanie pogrzebowe wygłosił Ks prof. Józef Warzeszak. Trumna z ciałem zmarłego kapłana została złożona w gobie na tamtejszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy w modlitwie o śp. Ks. Józefie. W naszym kościele w styczniu odprawione będzie w jego intencji 30 Mszy św. czyli tzw. Gregorianka.