UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu. Rekolekcje adwentowe od 4 do 6 grudnia poprowadzi Ks. Stanisław Gibziński. Msze św. roratnie odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6:30. Kolęda czyli wizyta duszpasterska rozpocznie się po rekolekcjach. W niedziele adwentowe 5 minut przed każdą Msza św. krótka katecheza sakramentalna.
  2. Dziś z racji Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12:30 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania.
  3. W zakrystii i kancelarii można nadal zgłaszać imiona zmarłych do rocznej modlitwy wypominkowej.
  4. Dziś o godz. 17:00 Msza św. i katecheza przed I Komunią św. dla rodziców i dzieci z klasy IIID i IIIE ze Szk. Nr 2 oraz klasy III ze Szk. Nr 3.
  5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania z grupy II (drugiej).
  6. We współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu rozpoczynamy coroczną akcję „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” polegającą na przygotowaniu paczek świątecznych dla ubogich dzieci. Z koszyczków przy bocznym ołtarzu zabieramy aniołka z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotujemy świąteczną paczkę. Na paczce umieszczamy w widocznym miejscu numer znajdujący się na aniołku. Paczki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do 15 grudnia. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję!
  7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Różańcowego.
  8. Duszpasterstwo Nicolaus zaprasza na nieszpory, które odbędą się w piątek w kościele o godz. 19:30.
  9. Dziś przed kościołem Rycerze św. Jana Pawła II kwestują na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach. Bóg zapłać za ofiary!
  10. Nasz Organista, pan Sebastian – zgodnie z dawnym zwyczajem – rozporowadza w parafii poświęcony opłatek na stół wigilijny. W tym tygodniu uda się z opłatkiem pod następujące adresy: Poniedziałek: Janówek, Marianów oraz ul. Polna 3, 3A, 5, 5A Wtorek: Polna, ul. Środkowa, ul. Starostwo, Środa: ul. Lewiczyńska, Czwartek: ul. Kozietulskiego 1, 3, Piątek: ul. Mogielnicka, Sobota: ul. Kasztanowa, ul. Brzozowa, ul. Akacjowa, ul. Topolowa, ul. Jarzębinowa, ul. Wierzbowa, ul. Klonowa