XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W Warszawie na Placu Zamkowym o godz. 12:00 rozpocznie się dziś Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku jest odpowiedzią na nasilające się ataki lewicowych środowisk, a także aktywistów LGBT na podstawowe wartości i zasady obowiązujące w naszym społeczeństwie. Jako duszpasterze wspieramy duchowo tę inicjatywę i potwierdzamy naszą wierność tradycyjnemu, niezmiennemu nauczaniu Kościoła odnośnie wiary i moralności.
 2. Dziś na Mszach Świętych małżeństwa z Domowego Kościoła dzielą się swoim świadectwem i owocami formacji. Spotkanie dla małżeństw, które chciałyby w naszej parafii włączyć się w Domowy Kościół za tydzień w niedzielę 27 września o godz. 12:00 w salce na plebanii.
 3. Duszpasterstwo Młodzieżowe MAGIS zaprasza do kawiarenki „pod chmurką”. Na placu przed kościołem można zjeść smaczne ciasto i napić się dobrego napoju. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele duszpasterstwa młodzieży.
 4. Dziś rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Pierwsza katecheza odbędzie się w kościele o godz. 18:00.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 ostatnia w tym roku grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Przygotowanie do przyszłorocznej uroczystości I Komunii św. rozpocznie się spotkaniem dla rodziców w niedzielę 4 października po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele.
 6. Przypominamy, że Msza św. z kazaniem dla dzieci odprawiana jest w niedziele o godz. 11:00. Zapraszamy!
 7. W niedzielę 27 września przypada 408. rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi. Na Mszy św. o godz. 9:30 będziemy się modlić o rychłą jego beatyfikację.
 8. Od października katechezy chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywać się będą w kościele w I piątki miesiąca o godz. 19:00.
 9. Uczniów szkoły podstawowej chętnych do śpiewania w scholi dziecięcej zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 17:00 w sali na plebanii.
 10. Zapraszamy młodzież akademicką i „poakademicką” na pierwsze spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego NIKOLAUS. Spotkanie odbędzie się
  2 października w piątek o godz. 20.00 i rozpocznie się Mszą Św. w kościele. Informacje - u ks. Pawła.
 11. Prasa katolicka dostępna jest w kiosku parafialnym. Polecamy tygodniki: Idziemy, Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Anna Kazimierska
  Śp. Tadeusz Maroszek
  Śp. Wojtuś Markiewicz
  Śp. Regina Wojciechowska
  Śp. Magda Nowakowska-Bloda
  Śp. Julian Lebiedz
  Wieczny odpoczynek…