• 1

Drodzy Parafianie,

Decyzją Metropolity Warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza zostałem mianowany z dniem 30 czerwca 2019 roku proboszczem parafii św. Wojciecha w Warszawie po pięciu latach pełnienia funkcji proboszcza w parafii św. Mikołaja w Grójcu. Wspominam także wcześniejsze trzy lata mojej posługi w tej parafii jako wikariusza i dzięki temu mogę powiedzieć, że znaczna część mojego życia była związana z Grójcem, tutejszymi mieszkańcami i parafianami. Dziękuję wszystkim za życzliwość i serdeczność, jakiej doświadczyłem tutaj. Dla każdego księdza, którego powołanie łączy się z posłuszeństwem wobec decyzji biskupa, bardzo ważne jest wsparcie i otwartość wspólnoty parafialnej. Mam nadzieję, że nie zawiodłem Waszego zaufania, a moje działania związane z administracją parafią, pozwoliły również poprawić stan świątyni i jej otoczenia.

Dziękuję Bogu za Jego prowadzenie w życiu i na wszelkie powierzone mi zadania patrzę w kategorii powołania i daru. Wspólnota parafialna jest silna, jeśli stanowi rodzinę osób zaangażowanych, pełnych wiary w Opatrzność Boga i potrafiących właściwie odczytywać potrzeby i zadania.

Drodzy moi Parafianie oraz wszyscy, którzy przyjęliście mnie z życzliwym sercem, powierzam się Waszej pamięci i modlitwie oraz zapewniam, że również będę pamiętał o Was w modlitwie.

Ks. Zbigniew Suchecki